Bulanıklık Önleyici ve Titreşim Azaltma Nedir

Bulanıklık Önleyici ve Titreşim Azaltma Nedir

Dijital fotoğraf makinelerinde bulanıklık önleyici ve titreşim emici özellik artık olmazsa olmazlardandır. Bu özellikler sayesinde en net görüntülere ulaşılabilir ve tripot olmadan da net fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğraf çekme işlemi anı dondurmaktır ve o anı her zaman yakalama imkanınız olmayabilir. Çektiğiniz bir fotoğrafı en net bir şekilde yakalamak ve nesnelerin hareketinden ve sizin haraketliliğinizden dolayı oluşan görüntü kusurlarını sıfıra indirir.

Bulanıklık önleyici yüksek hassasiyetten nesnelerin hareketinden kaynaklanan bulanıklık problemini ortadan kaldırır. Fotoğraf makinesindeki ISO ayarının yükseltilmesi objektifin daha fazla ışık hassasiyeti alması demektir. Bu nedenle hareket eden nesnelerin yakalanabilmesi için daha fazla deklanşör hızı gerekir. Bir diğer neden ise fotoğraf makinesinin hareket etmesidir. Optik görüntü dengeleyiciler, fotoğraf makinesinin titremesini algıladığı zaman doğru açıyı ayarlaması için objektifi hareket ettirerek her türlü fotoğraf makinesi hareketini telafi eden sensörler bulunur.

Fotoğraf makineniz hareket sensörlerini kullanarak hareketi önceden tespit edebiliyor. Fotoğrafın pozlanma aşamasında çeşitli araçlar kullanılarak tespit edilen bu hareket işleniyor. Bu özelliğin kullanımındaki amaç fotoğraf üzerindeki titreşimden dolayı oluşabilecek dalgalanmaları en aza indirmek ve sürekli çekim modun da en net fotoğraflara ulaşmaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir