Fotoğraf Makinelerinde Bracketing Özelliği Nedir

Fotoğraf Makinelerinde Bracketing Özelliği Nedir

Dijital fotoğraf makinelerinde adı sıkça geçen özelliği için otomatik Pozlama denilebilir. Fotoğraf makinesini bu ayara aldığınızda üç veya beş farklı pozlama ayarında fotoğraf çeker ve daha sonra istediğiniz fotoğrafı size seçme imkanı veriri. Bu pozlama durumu ortamın ışığına göre ayarlanır. Bu ayara aldığınızda fotoğrafınız en parlaktan en koyu duruma kadar fotoğraf çekmiş olursunuz.

Eğer hangi ışık konumunda fotoğraf çekeceğinize karar veremediyseniz ayarlamış olduğunuz değerden 1değer az ve 1 eğer fazla fotoğraf çekerek daha sonra hangisinin düzgün gözüktüğüne bakarak seçim yapabilirsiniz. Artık günümüzde pozlama ayarı bulunmaktadır. Fotoğraf makinenizi bu ayara getirdiğinizde fotoğraf makineniz otomatik olarak fotoğrafları çeker. Her bir çekimde poz değerini otomatik olarak değiştirir ve böylece her fotoğraf farklı ışık modunda çekilmiş olur.

Bracketing modunda fotoğraf çektiğinizde ince ayarla uğraşacak vaktiniz olmadığında ve ayarlamış olduğunuz pozlama değerine yakın kareler çekerek, çektiğiniz fotoğrafın doğru pozlanma ayarını yakalamış olursunuz. Bu modun en iyi yanı o anki kare anlık olabilir ve bir daha aynı pozu yakalayamayabilirsiniz. İşte böyle bir durumda Bracketing modu devreye girmektedir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir