Adsensede Ne Nedir

Adsensede Ne Nedir

ülkemizde en çok kullanılan reklamcılık sistemidir. Google arama motorunun geliştirmiş olduğu bir sistemdir. şimdi sizlere www.Dijitalteknoloji.Net olarak Adsense sisteminde bulunan tüm bilmediklerinizi sırası ile anlatacağız. Bilmediğiniz her hangi bir adsense terimi kalmayacak.

adsense-nedir

Öncelikle en önemli alandan başlayalım yani kazancınızı gösteren alandaki bilgiler;

; Kullanıcılar reklamlarını görüntülendiği bir sayfaya her baktığında bir sayfa gösterimi oluşturulur. Yani kısaca kullanıcıların reklamları görmesi.

; kullanıcıların web sitenizi ziyaret eden kişilerin reklamlarınıza tıklama sayısını gösterir.

; Tıklanmaların, Sayfa gösterimine oranıdır. Gösterilen reklamların yüzde kaçına tıklanma olduğunu gösteriyor. % için ideal bir rakam yoktur bu değer %100 de olabilir %0 da her ikisi de normal siz hile yapmadığınız sürece bir endişeniz olmasın.

; Kısaca etkili bin gösterim başı maliyet O anki gösterim ve tık ortalamanıza göre 1.000 gösterimdeki kazancınızdır.

Kazançlar; Burada görünen rakam cebinize girecek olan rakamdır. Bol kazançlar :D

Site Tanı Aracı; Hesabınızdaki Site Tanı Aracı sayfası, tarayıcımızın alakalı reklamlar sunmak için sitenize erişip erişemediği hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Böylece hatalı URL’leri düzeltebilirsiniz.

; RSS linkinizi girerek aktif hale getirebiliyorsunuz. RSS aralarında otomatik olarak Adsense reklamlarınız çıkacaktır. Böylelikle RSS okuyucularınızda reklamlarınızı görebilecek

; İçeriği olmayan adreslerinize reklam koyabilirsiniz. Örneğin elinizde yalnızca ziyaret çeken bir domain var buraya reklam yerleştirebilirsiniz.

; Burada kendinize renk paletleri oluşturabiliyorsunuz. Peki nedir bu renk paleti sitenizde çıkan reklamların renklerini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Başlık, kenarlık içerik renkleri belirliyorsunuz ve reklam kodları oluştururken size kolaylık sağlıyor. Aynı kod için birkaç renk paleti oluşturup her sayfa yenilenmesinde sitenizdeki reklamların rengini değiştirebilirsiniz.

; Reklam kodlarınız için kanallar oluşturabilirsiniz. Bu sayede hangi reklama kaç kez tıklanmış görebilirsiniz bu sayede reklamlarınızı takip edebilirsiniz.

; Rekabetçi reklam filtresi sayesinde rakip sitelerinizi veya sürekli sitenizde çıkan tıklama almayan reklamları engelleyebilirsiniz. Böylece istemediğiniz reklamlar sayfalarınızda çıkmayacaktır.

; Bu bölümü kullanarak Google AdSense tarayıcısının oturum açma ile korunan sayfalara erişmesine olanak tanıyabilirsiniz. Yalnızca şifre ile girilen sayfalara reklam koyma olanağı sağlar.

; Google Adsense reklamları yalnızca buradaki listeye yazdığınız sitelerde yayınlanır. Bu sayede adsense kodlarınız çalınsa dahil kimsenin bir işine yaramayacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...
  • Oğuzhan YILMAZ:Merhabalar bu uygulama hangi dil ile yazılmıştır ?...
  • admin:merhaba, dell inspiron 1525 laptopta widi desteği ...
  • Mevlüt:Benim e devlet sayfasını açmıyor diğerleri açık...
  • YUSUF:keşke anlayan biri, buna bir türkçe dil yaması olu...