Bitcoin için Bilgisayarda Çevrimdışı (Offline) Cüzdan Kurulumu

Bitcoin için Bilgisayarda Çevrimdışı (Offline) Cüzdan Kurulumu

Son zamanlarda web sitelerine yapılan Hacker saldırılarıyla Bitcoin’lerin çalınması vakaları arttı. Online cüzdanlar bir çok kullanıcı için sorun olmaya devam ediyor. Trade yapmak için bitcoin’lerinizi online cüzdanlarda tutmak zorundasınız fakat yatırımcıysanız Bitcoin’lerinizi güvenli bir bilgisayara aktarıp bilgisayarınızda gizleyebilirsiniz. Electrum adlı Bitcoin cüzdanı size bu hizmeti sağlıyor. Windows, Linux ve OSX işletim sistemlerini destekleyen yazılım sayesinde Bitcoin’lerinizi kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Böylece olası bir Hack saldırısından korunmuş oluyorsunuz.

Electrum Nasıl Kullanılır

İlk olarak İndirme linki yardımı ile sisteminize uygun olan yazılımı indirin, kurulumu tamamladıktan sonra programı çalıştırdığınızda karşınıza ilk olarak Server bağlantı şeklini soracaktır. Auto connect seçeneğini seçip İleri yapın.

Daha sonra cüzdan isminiz sorulacak biz örnek olarak Dijitalteknoloji_Cüzdanım ismini verdik, isminizi verdikten sonra ileri tıklamanız yeterlidir.

Bir sonraki aşama ise cüzdan tipiniz sorulacak, yeni bir cüzdan oluşturacağımızdan Standart Wallet seçeneğini seçiyoruz.

Bir sonraki ekran ise güvenlik kodu oluşturacağımız ekran, buradan Creat a new seed seçeneğini seçiyorsunuz.

Choose Seed Type ekranından da Standard seçeneğini seçip ileri yapıyorsunuz.

Bir sonraki ekranda sizin için rastgele kelimeler türetilmiş olacaktır. Bu kelimeleri bir yere kopyalayın, yazı ekranında yer alan küçük karekoda tıklayın ve karekodu bilgisayarınıza kaydedin, bu karekod sizin için üretilmiş karekoddur.

Confirm Seed ekranında size bir önceki ekranda rastgele oluşturulmuş olan kelimeleri doğrulamanız isteniyor. Bir kenara not edin dediğimiz bu kelimeleri bu ekrana yapıştırın.

Bir sonraki ekranda ise hesabınız için parola belirlemeniz isteniyor. Güçlü bir parola seçmenizi öneririz. Böylece cüzdanınızı koruma altına almış olacaksınız.

Cüzdanınız başarılı bir şekilde oluşturuldu. Artık Bitcoin’lerinizi kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Receive ve Send bölümlerinden Coin transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Electrum Offline Cüzdan İndirme Adresi
https://electrum.org/#download

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir