Bitcoin için Bilgisayarda Çevrimdışı (Offline) Cüzdan Kurulumu

Bitcoin için Bilgisayarda Çevrimdışı (Offline) Cüzdan Kurulumu

Son zamanlarda web sitelerine yapılan Hacker saldırılarıyla Bitcoin’lerin çalınması vakaları arttı. Online cüzdanlar bir çok kullanıcı için sorun olmaya devam ediyor. Trade yapmak için bitcoin’lerinizi online cüzdanlarda tutmak zorundasınız fakat yatırımcıysanız Bitcoin’lerinizi güvenli bir bilgisayara aktarıp bilgisayarınızda gizleyebilirsiniz. Electrum adlı Bitcoin cüzdanı size bu hizmeti sağlıyor. Windows, Linux ve OSX işletim sistemlerini destekleyen yazılım sayesinde Bitcoin’lerinizi kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Böylece olası bir Hack saldırısından korunmuş oluyorsunuz.

Electrum Nasıl Kullanılır

İlk olarak İndirme linki yardımı ile sisteminize uygun olan yazılımı indirin, kurulumu tamamladıktan sonra programı çalıştırdığınızda karşınıza ilk olarak Server bağlantı şeklini soracaktır. Auto connect seçeneğini seçip İleri yapın.

Daha sonra cüzdan isminiz sorulacak biz örnek olarak Dijitalteknoloji_Cüzdanım ismini verdik, isminizi verdikten sonra ileri tıklamanız yeterlidir.

Bir sonraki aşama ise cüzdan tipiniz sorulacak, yeni bir cüzdan oluşturacağımızdan Standart Wallet seçeneğini seçiyoruz.

Bir sonraki ekran ise güvenlik kodu oluşturacağımız ekran, buradan Creat a new seed seçeneğini seçiyorsunuz.

Choose Seed Type ekranından da Standard seçeneğini seçip ileri yapıyorsunuz.

Bir sonraki ekranda sizin için rastgele kelimeler türetilmiş olacaktır. Bu kelimeleri bir yere kopyalayın, yazı ekranında yer alan küçük karekoda tıklayın ve karekodu bilgisayarınıza kaydedin, bu karekod sizin için üretilmiş karekoddur.

Confirm Seed ekranında size bir önceki ekranda rastgele oluşturulmuş olan kelimeleri doğrulamanız isteniyor. Bir kenara not edin dediğimiz bu kelimeleri bu ekrana yapıştırın.

Bir sonraki ekranda ise hesabınız için parola belirlemeniz isteniyor. Güçlü bir parola seçmenizi öneririz. Böylece cüzdanınızı koruma altına almış olacaksınız.

Cüzdanınız başarılı bir şekilde oluşturuldu. Artık Bitcoin’lerinizi kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Receive ve Send bölümlerinden Coin transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Electrum Offline Cüzdan İndirme Adresi
https://electrum.org/#download

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • atif karagöz:Elinde bu tabletın batarya sı olan varsa Allah aşk...
  • Osman:İnternet ayarlarını yapamıyorum yardımcı olun lütf...
  • asd:Adını değiştir sonra sil....
  • Emre:Çalışmıyor bu yöntemle yapınca tam ekran oluyor yi...
  • Onur:Teşekkür ederim.İlk yöntem işe yaradı....
  • Zeynebim:2 yıl oldu açamıyorum face mi yardımcı olur musunu...
  • yuksel:hedef bul klasörünün altındaki proxy ile başlayan ...
  • orhan:yusuf.ersoy5457@gmail.com arkadaslar bu hesabın kı...
  • Orhanalaz:Şifremi unuttum tvitira giriş yapamiyirum...