Chrome Yer İmleri Nasıl Yedeklenir

Chrome Yer İmleri Nasıl Yedeklenir

Google Chrome zarar gördüğünde bazen kaldırıp yeniden yüklemek gerekir. Bunun dışında bilgisayarınıza format çekeceğiniz zaman tüm verileriniz silinir. Yer imleri ise ilgili internet sayfasına ulaşmak için kısa yollar oluşturabildiğiniz yer imlerini yedeklemek istediğinizde nasıl yedek alabileceğinizi ve aldığınız yedeği nasıl geri yükleyebileceğinizi adım adım anlatacağız. Chrome yedek alma ve alınan yedeği geri yükleme…

Google Chrome Yer İmlerini Yedek Alma

Google Chrome internet taraycısında yedek almak için ilk olarak internet tarayıcınızı çalıştırıyorsunuz ve CTRL + SHİFT + O tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. Burada Düzenle Butonuna tıklıyorsunuz ve açılan menüden Yer işaretlerini HTML dosyasına aktar… sekmesine tıklıyorsunuz ve daha sonra kaydetme yerinizi seçtikten sonra Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir.

Chrome-yer-imi-yedekleme

Google Chrome Yeri İmleri Yedeğini Geri Yükleme

Google Chrome internet tarayıcısında daha önceden almış olduğunuz yer imleri yedeğini geri yüklemek için yapmanız gereken ise CTRL + SHİFT + O tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve açılan sayfadan Düzenle butonuna tıklıyorsunuz buradan da Yeri işaretlerini HTML dosyasından içe aktar… sekmesine tıklıyorsunuz ve yedek dosyanızı seçip butonuna tıklamanız yeterlidir.

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.