Çocuklar İçin Özelleştirilebilir İnternet

Çocuklar İçin Özelleştirilebilir İnternet

İnternet çocuklar için her geçen gün daha tehlikeli hale gelmektedir. Microsoft bunun farkında olsa gerek ki İnternet Explorer 9’un çocuklar için özelleştirilmiş versiyonunu kullanıcılara sunuyor. Microsoft ve CEOP çocuklara özel online güvenli korumaya yardımcı olmak İnternet Explorer 9’un çocuklar için olan versiyonunu yayınladı. Çocuk İstismarı ve Çevrimiçi Koruma Merkezi (CEOP) ve Microsoft ortaklığı sonucunda ortaya çıkarılan IE9′un bu sürümü, çocukların internette güvenle dolaşabilmesini sağlayacak özeliklere sahip.

İnternet Explorer 9’un çocuklar için üretilen bu sürümünü indirmek istiyorsanız en az 1GHz hızında işlemci 512MB RAM bellek ve en az 200MB boş disk alanına ihtiyacınız var. Aksi takdirde “This OS is not supported by CEOP installer” şeklinde bir hata alabilirsiniz.

Çocuklara özel IE9’un ana sayfasını açtığınızda internette nasılgüvende kalabileceğinizle ilgili ipuçlarıyla karşılaşıyorsunuz. Microsoft, tarayıcının yer imlerine bazı web sitelerini de önceden eklemiş. Bu sayede çocuklar, uygunsuz içeriklerden ve saldırılardan uzak kalabiliyor. CEOP tarafından sunulan bu ücretsiz Özelleştirilebilir İnternet Explorer 9 Sürümü ile çocukların internet güvenliği daha da artmaya başlayacak. Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları için eklenti olarak da ekleyebilirsiniz.

CEOP Microsoft İnternet Explorer 9 İndir

CEOP İnternet Explorer 9 Alternatif Link

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarını kullanıyorsanız CEOP Brower Güvenlik Araçlarını ekleyebilirsiniz.

Google Chrome ve Mozilla Firefox CEOP Eklentisi İndir

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.