seo dersleri

Cpanel’e Nasıl Girilir

Cpanel’e Nasıl Girilir

’e girme yöntemi, ’e giriş, Linux işletim sistemi kullanıcıları için geliştirilmiş bir hosting yönetim paneli olan , sunucudaki hosting ile ilgili işlemleri yönetmenizi sağlar, bir çeşit web hosting kontrol paneli uygulamasıdır. Hosting hesabı satın aldınız ve bu hosting hesabınızı yönetmek için sağlayınız size verildi. Bu panele nasıl bağlantı yapacağınızı bilmiyorsanız giriş yapmak çok kolay, iki şekilde giriş yapabiliriz. 2 Farklı olup hosting için olan yetkileri daha kısıtlı olup, birde Reseller ve sanal sunucular için bulunmaktadır. Bu işlem için tarayıcınıza yazmanız gerekenler şu şekilde;

Cpanel Giriş Bilgileri

http://*******************.com/cpanel
http://*******************.com:2082
https://*******************.com:2083

WHM Cpanel Giriş

Bu ise Reseller, VPS, VDS yada dedicated sunucu kullanıcılarının yönetim paneline girmek içindir. Bu panelde ise barındırdığımız sitelere müdahale etme imkanı bulunmaktadır.

http://*******************.com:2086

Yukarıdakilerden birini tarayıcınızın URL yazma yerine yazmanız yeterlidir. İlk defa panele giriş yapıyorsanız güvenlik uyarısıyla karşılaşırsınız. “Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var” uyarısını “Bu web sayfasını kullanmaya devam et (önerilmez)” linkine tıklayarak gerekli izinleri veriyorsunuz. Cpanel kullanıcı adı ve şifresinin sorulacağı sayfanız karşınıza gelecektir. Sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifreniz ile panelinize ulaşabilirsiniz.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner

SPONSORLARIMIZ

Minecraft Apk indir