En İyi Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır

En İyi Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır

Web sitenizde reklamları doğru yerlere yerleştirerek tıklanma oranını artırabilir dolayısı ile kazancınızı artırabilirsiniz. Reklamların nereye yerleştirildiği içeriğe bağlı olarak sayfadan sayfaya değişiklik gösterir. Bu sitenize gelen ziyaretçilerin amacı ve sitenizin dizayn şekli ile alakalı bir durumdur.

Web sitenizin bazı bölgelerinde diğerler bölgelere oranla daha başarılı sonuçlar alırsınız. resimde örnek bir ısı haritası gösterilmiştir. Bu ısı haritası sayfa üzerindeki ideal yerleştirmeyi göstermektedir. Renkler, koyu turuncudan (en yüksek performans) açık sarıya (en düşük performans) açılarak gitmektedir. Diğer bütün faktörler aynı kaldığı sürece, sayfanın ilk görünen kısmına yerleştirilen reklamlar, sayfanın daha alt bölümlerinde bulunan reklamlara göre daha iyi performans gösterirler. Ayrıntı için daha önce yazdığımız bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Zengin içerik bulunan ve navigasyon bölümlerine yakın bulunan reklamlar genellikle daha iyi sonuç almaktadır.
Bu ısı haritası yerleştirmeye yönelik yararlı bir rehber olmakla birlikte, reklam yerleştirme konusunda karar verirken kullanıcılarınızı ön planda tutmanızı önemle tavsiye ederiz. Kullanıcılarınızın değişik sayfalardaki davranışlarını ve onlar için neyin en faydalı ve görülür olduğunu düşününüz. Bazı sayfalardaki en uygun reklam konumunun her zaman beklediğiniz gibi olmadığını göreceksiniz.

Örneğin, kullanıcıların tipik olarak bir makaleyi okumaya yoğunlaştıkları sayfalarda makale içeriğinin hemen sonuna yerleştirilen reklamlar çok iyi verim almaktadırlar. Bu neredeyse kullanıcıların makaleyi okumayı bitirerek kendilerine, “şimdi ne yapabilirim?” diye sormaları gibidir.

Web sitenize giren kullanıcıların sitenizi üst sol taraftan sağa doğru göz taraması yaptıklarını unutmayınız yani reklam yerleşiminizi görünür ve dikkat çekici yerlere yapmalısınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Evet zaten verimli çalışabilmesi için bir Anfiye i...
  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...