Encrypted Search Terms Nedir

Encrypted Search Terms Nedir

Encrypted Search Terms kelimesi Şifreli Arama Terimleri anlamına gelmektedir. Kullanıcılar arama yaptıkları kelimeleri başkalarının tarafından görülmesini istemiyorsa Google’nin yine bir hizmeti olan https://encrypted.google.com adresini kullanıyorlar. Bu şekilde Google yazılan kelime şifrelenmiş oluyor ve sayaçlarınızda ve sisteminizde bulunan diğer kelime yakalayıcılar gelen kişinin yazdığı kelimeyi yakalayamıyor.

 

 

Google’nin aslında kullanıcıları https://encrypted.google.com adresine yönlendirmesinde bir uyanıklık var diyebiliriz. Çünkü burada şifrelenmiş olan aramalar Google Analytics hesabınızda görünürken diğer sayaç uygulamalarında görünmüyor. Yani Google aslında burada tüm web site sahiplerini Google Analytics kullanmaya mecbur ediyor.

 

Her alanda lider olmaya çalışan Google böylece rakiplerini de siliyor diyebiliriz. İşletim sistemi üretip ücretsiz sunuyor. Çok hızlı tarayıcı, ucuz cep telefonu modelleri ve yeni teknolojik cihazlar sunuyor. Web site sayacı olan Analytics’de yine aynı şekilde kullanıcılara ücretsiz sunuyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.