Err_Connection_Timed_Out Hatası Nasıl Çözülür

Err_Connection_Timed_Out Hatası Nasıl Çözülür

Err_Connection_Timed_Out hatasının tam olarak kaynağı belli olmasa da belli çözüm yolları var. Bu hatanın anlamı “Hata, Bağlantı Zaman Aşımına Uğradı” şeklindedir. İnternet tarayıcınız web siteye erişmek istiyor fakat belli bir süre siteden cevap alamazsa bu hatayı veriyor. Sorunun tarayıcı kaynaklı mı yoksa sunucu kaynaklı mı olduğunu anlamak için farklı bir İnternet tarayıcısını açıp Google, Youtube gibi siteleri açın, eğer açılırsa bağlantı sorununuz yok demektir. Telefondan yada farklı bir bilgisayardan girmek istediğiniz site açılıyorsa fakat kendi cihazınızdan girmeye çalıştığınız siteyi açtığınızda bu sorunla karşılaşıyorsanız, İnternet tarayıcınızı silip geriye kalan artıkları da mutlaka temizleyin. Çünkü tarayıcıyı geri yüklediğinizde eski bilgiler gelmemelidir. Err_Connection_Timed_Out hatası çıkmaya devam ediyorsa diğer çözüm yöntemlerini deneyiniz.

Err_Connection_Timed_Out Çözüm Yolları


Err_Connection_Timed_Out hatasının çözümü ile ilgili aşağıdaki yöntemlerden biri sorununuzu halledecektir.

Girmeye çalıştığınız Web site engellenmiş olabilir. Bu sorunu halletmenin en iyi yolu VPN kullanmaktır. Piyasada kullanıcılara pek çok ücretsiz VPN hizmeti verilmektedir. Gerek telefonunuz için gerekse bilgisayarınızda yada tarayıcınıza eklenti olarak kullanabileceğiniz pek çok eklenti bulunuyor.

Hosts dosyanızı kontrol etmelisiniz. Bilgisayarda bu hosts dosyası sayfaları yönlendirme yapan dosyadır.

Windows: Windows > System32 > Drivers > Etc
Android: /system/etc/hosts veya /etc/hosts
iOS: /private/etc/hosts veya /etc/hosts (Jailbreak Yapılmışsa Görülür)

Klasöründe yer alan hosts dosyasını açın, en alt satırda 127.0.0.1 localhost yazması gerekiyor bu satırın altında farklı yazılar varsa bunlar yönlendirilmiş ip adresleridir. Bunları silin ve tekrar kaydedin. Sayfanın açılıp açılmadığını tekrar kontrol edin.

Son olarak bilgisayarınızda ve modeminizde yer alan güvenlik duvarını kontrol edin.

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Kim bu zeki kız dedi ki:

    Çok yardımcı oldunuz teşekkürler

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.