Facebook Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır

Facebook Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır

Facebook bildirim sesini kapatabilirsiniz. Birçok kullanıcı Facebook’tan gelen bildirimlerde ses çıkmasın diye cihazını sessize alıyor. Halbuki bunu yapmadan da hesabınızın ayarlarına girerek gelen bildirimlere sesi kapatabilirsiniz. Biz bu makalede bildirim sesini nasıl kapatabileceğinizi resimli olarak adım adım anlatacağız. Facebook ülkemizde yaygın olarak kullanılan sosyal ağ sitelerinden biridir. Bildirim sesi özellikle çok sık kullanan kişiler için rahatsız edici olabilir. Çünkü bazı ortamlarda değişiklik yapmak gerekebilir. İşte adım adım bildirim sesi ayarları…

Facebook Bildirim Sesini Kapatma

İlk olarak Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

facebook-ayarlar

Açılan yeni sayfada sol bölümde yer alan Bildirimler sekmesine tıklıyorsunuz.

facebook-bildirimler

Bildirim Ayarları başlığı altında Bildirimleri Nasıl Alırsın kısmının ilk maddesi olan “Facebook üzerinde – Tüm Bildirimler, tüm sesler açık” kısmına tıklıyorsunuz.

facebook-uzerinde

Tıkladığımızda bu kısma ait bir pencere açılıyor. Her yeni bildirim alındığında ses çal ve Mesaj geldiğinde bir ses çal seçeneklerinin işaretlerini kaldırıp, Değişikleri Kaydet butonuna basıyorsunuz.

facebook-bildirim-sesi

Bu adımları uyguladıktan sonra Facebook bildirimleri için gelen ses artık çalmayacaktır. Eğer tekrar açmak istiyorsanız, yukarıdaki adımları tekrar izleyerek kaldırmış olduğunuz işaretleri tekrar seçerek değişiklikleri kaydetmeniz gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.