Facebook Durum Güncellemelerini Gizleme

Facebook Durum Güncellemelerini Gizleme

Facebook kullanıcı sayısı her geçen gün daha çok artmakta ve kullanıcıları takip edebileceğiniz anlık mesajlaşmalar yapabileceğiniz ve daha pek çok bilgiyi paylaşabileceğiniz sosyal ağ sitesidir. Ancak bazı uygulamalar can sıkıcı olabiliyor bunlardan biride durum güncellemeleridir. Durum güncellemelerini sadece istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Facebook’da yaptığınız durum güncellemelerini kimlerin görebileceğini ayarlama imkanına sahipsiniz.

Facebook’da sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayarak gizlilik ayarlarından durum güncellemesi için gereken ayarları yapabilirsiniz.

Ayarlarınız sadece arkadaşlar, Herkese Açık ya da onların arkadaşlarını da içerecek şekilde yapabilirsiniz. Farklı gruplardan yani örneğin iş ya da aile çevrenizden arkadaşlarla paylaşmak istediğiniz ya da istemediğiniz güncellemeler için de ayarlar bulunmaktadır.

Durum Güncellemeleri Nasıl Ayarlanır

Bu ayarları yapmak için “Ne düşünüyorsun?” kutusunun altında bulunan Arkadaşlar butonuna tıklıyor ve açılan menüden özel linkine tıklıyorsunuz. Açılan sayfadan Bu kişiler veya listeler bölümünden güncellemenizi görmesini istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Engelleme yurtdışı gelen aramaları engelliyor çoğu...
  • Nejdet Acar:Merhabalar, Öncelikle anlatım için teşekkür ederi...
  • yaşar:merhaba programı indirdim ancak programda convert ...
  • admin:Kapalı şekilde kalmasında herhangi bir sorun olmaz...
  • Burak:Benim telefonum bir kaç kere ne kadar süre kapalı ...
  • Burak:Benim telefonum ben okulda iken kapanmış yani ne z...