Facebook Profili Nasıl Yedeklenir Resimli Anlatım

Facebook Profili Nasıl Yedeklenir Resimli Anlatım

Facebook profilinizi yedeklemek istiyorsanız şimdi anlatacaklarımızı sırası ile uygulayınız. Daha önce yalnızca İngilizce kullananlar için açık olan “Download Your Information” yani “Bilgilerini İndir” sekmesi artık Türkçe olarak da aktif durumda profilinizi yedeklemek için yüklediğiniz video, resim ve paylaşımlarınızın kaybolmaması için ara ara yedek almayı unutmayınız. Bu sayede profilinizin başına bir şey geldiğinde anında yedeğiniz sayesinde profilinizi eski haline getirebilirsiniz.

Şimdi Facebook profilinizi nasıl yedekleyeceğinizi resimlerle adım adım anlatacağız. Facebook profilinizi yedeklemek için, sağ üst köşede hesap kısmına tıklayıp açılan menüden Hesap Ayarları sekmesine tıklayınız.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi Bilgileri indir kısmındaki “daha fazla bilgi al” kısmına tıklıyorsunuz.

facebook profil

Bu araç sayesinde fotoğrafların ve videoların, duvarındaki gönderiler, tüm mesajların, arkadaş listen ve profilinde paylaştığın diğer içerikler dahil bilgilerinin bir kopyasını indirebilirsin. Bu zip dosyasının içinden verilerine kolayca erişebilir ve göz atabilirsin. Şimdi resimde göründüğü gibi İndir butonuna tıklıyorsunuz.

Facebook profil yedek alma

İndir butonuna tıkladıktan sonra karşınızda küçük bir pencerede “Tüm fotoğraflarını, duvar yazılarını, mesajlarını ve diğer bilgilerini toplamamız biraz zaman alabilir. Bunun ardından hesabının güvenliğini korumak için kimliğini doğrulamanı isteyeceğiz.” şeklinde bir pencere açılacaktır ve Tamam butonuna tıkladığınızda size bir mail gelecek ve kimliğinizi doğruladık tan sonra, profil video, resim vs. çokluğuna ve azlığına göre zip formatında dosya verecek ve yedekleme işlemi bitmiş olacaktır.