Facebook Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Facebook Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Facebook sosyal paylaşım sitesi ülkemizde en yaygın olarak kullanılan sosyal ağ platformudur. Kullanıcıların büyük bir kısmı profil sayfasına kimlerin baktığını bilmek istemektedir. Ancak Facebook’un kendi belirlediği bir yöntem bulunmamaktadır. Haliyle bu konuda merakı olan kişilerde 3. Parti uygulamalara yönelmektedir. Profilime kimler bakmış gibi çeşitli uygulamalar oldukça ilgi görmektedir. Bu uygulamalar doğru bir şekilde çalışmadığı için kullanıcılar aldatılıyor. Güvenlik şirketi Trend Micro’nun yaptığı açıklamaya göre “Bu uygulamalar kullanıcıları aldatmaya yönelik ve bu bilgileri 3. Taraf kişiler tarafından tespit etmesi mümkün değil.”

 

Facebook kullanıcılarının en çok merak ettiği şeylerden biri profil sayfasının kimler tarafından kullanıldığını görmek istemesidir. Bunu fark eden uyanıklarda sahte uygulamalar geliştirmektedirler. Facebook’un böyle bir özelliğinin olmaması, kullanıcıların bu konuyu merak etmesi ve uyanıkların dikkat çekici başlıklarla veya gibi başlıklar ile kullanıcıları aldatıyorlar.

 

Profilime kim Bakmış Uygulamaları Nasıl Çalışıyor

 

Profilinize bakan kişileri gösterdiğini iddia eden bu uygulamaları Facebook hesabınıza yüklediğinizde kullanıcıların karşısına arkadaşlarının bulunduğu bir liste açılıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan kişiler profilizi incelemişler. Ancak bu bilgilere bu uygulamaların erişmesi mümkün değil. Bu tür uygulamalar bu listeleri gelişigüzel fotoğraflarınıza yorum yapan kişiler ve Facebook’ta ileti durumunuza göre rastgele hazırlıyor.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Elaalev dedi ki:

    Face hesab

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir