Facebook Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Facebook Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Facebook sosyal paylaşım sitesi ülkemizde en yaygın olarak kullanılan sosyal ağ platformudur. Kullanıcıların büyük bir kısmı profil sayfasına kimlerin baktığını bilmek istemektedir. Ancak Facebook’un kendi belirlediği bir yöntem bulunmamaktadır. Haliyle bu konuda merakı olan kişilerde 3. Parti uygulamalara yönelmektedir. Profilime kimler bakmış gibi çeşitli uygulamalar oldukça ilgi görmektedir. Bu uygulamalar doğru bir şekilde çalışmadığı için kullanıcılar aldatılıyor. Güvenlik şirketi Trend Micro’nun yaptığı açıklamaya göre “Bu uygulamalar kullanıcıları aldatmaya yönelik ve bu bilgileri 3. Taraf kişiler tarafından tespit etmesi mümkün değil.”

 

Facebook kullanıcılarının en çok merak ettiği şeylerden biri profil sayfasının kimler tarafından kullanıldığını görmek istemesidir. Bunu fark eden uyanıklarda sahte uygulamalar geliştirmektedirler. Facebook’un böyle bir özelliğinin olmaması, kullanıcıların bu konuyu merak etmesi ve uyanıkların dikkat çekici başlıklarla veya gibi başlıklar ile kullanıcıları aldatıyorlar.

 

Profilime kim Bakmış Uygulamaları Nasıl Çalışıyor

 

Profilinize bakan kişileri gösterdiğini iddia eden bu uygulamaları Facebook hesabınıza yüklediğinizde kullanıcıların karşısına arkadaşlarının bulunduğu bir liste açılıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan kişiler profilizi incelemişler. Ancak bu bilgilere bu uygulamaların erişmesi mümkün değil. Bu tür uygulamalar bu listeleri gelişigüzel fotoğraflarınıza yorum yapan kişiler ve Facebook’ta ileti durumunuza göre rastgele hazırlıyor.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Elaalev dedi ki:

    Face hesab

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir