Facebook Reklam Mesajlarını Engelleme

Facebook Reklam Mesajlarını Engelleme

kullanıcı sayısı Türkiye’de 31 milyon 247 bin 120. Türkiye dünyada 6. Avrupa’da ise ilk sırada yer almaktadır. Nüfusun yüzde 40’ından fazlası Facebook kullanıcısı olan Türkiye’de üyelerin yüzde 63’ü erkek, yüzde 37’si kadınlardan oluşuyor. Bu potansiyeli gören reklamcılarda son zamanlarda Facebook’a yöneldiler ve kullanıcılara iç istemedikleri mesajlar gönderip hatta duvarlarında paylaşımlarda bulunuyorlar. Buda kullanıcıları rahatsız etmekte, kullandığınız yada bir defa girip çıktığınız uygulamalar daha sonradan otomatik olarak sizin adınıza çeşitli reklamlar gönderiyor. Fakat bundan kurtulabilirsiniz. Şimdi adım adım reklam mesajlarından nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

İlk iş Facebook hesabınıza giriyorsunuz ve sağ üst köşede görülen aşağı doğru küçük ok işaretine tıklıyorsunuz. Daha sonra açılan menüden Hesap Ayarlarına giriyorsunuz.

Açılan yeni ekranın sol tarafında “Facebook Reklamları” sekmesine tıklıyorsunuz. Burada “Üçüncü şahıs reklamları ayarını düzenle” linkine tıkladığınızda Sadece Arkadaşlarım olarak seçili olan kutucuğu Hiç kimse olarak değiştiriyorsunuz ve Değişiklikleri Kaydet yaprak işlemi sonlandırıyorsunuz. Bu adımları uyguladıktan sonra sizin adınıza reklam yapılamaz böylece sizden habersiz otomatik gönderilen reklamların önünü kesmiş olursunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. Cengiz Demir dedi ki:

    İstenmeyen mesajlardan ve beğenmelerden kurtulmak için yukarıdakiler hiç bir işe yaramadı bende. Tek yolu var.Denedim ve oldu. Yukarıdakilere ilaveten hesabınızı donduruyor ve 1 gün sonra aktif ediyorsunuz. Bu istenmeyen durumdan kurtulmuş oluyorsunuz.

  2. fatih tak dedi ki:

    facebook umdaki bütün uygulamaları kaldırdım,sizin yukardaki tarifinizi aynen yerine getirdim hiç kimse yaptım.ama hala facebook umda ekli arkadaşlarıma ben gönderiyormuşum gibi reklam türü mesazlar gidiyor,yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar