Facebook Reklamları Nasıl Engellenir

Facebook Reklamları Nasıl Engellenir

reklamlarını gizleme, “Facebook adında bir ülke kurulsa dünyanın en kalabalık ülkesi olur.“ sözünü duymuşsunuzdur. Bu kadar kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahip olan internet sitesi de gelir sağlayabilmek için reklamlara başvurmaktadır. Facebook sunucu giderleri ve çalışanlarının maaşlarını karşılamanın yanı sıra kasalarına para kazandıracak çeşitli gelir modelleri üzerinde çalışmaktadır. Bir internet sitesinden gelir elde etmenin en basit yolu da reklamlardır. Facebook’ta da sayfanın sağ kısmında sponsor reklamlar yer aldığı gibi duvarınızda sponsorlu paylaşımları görebilirsiniz. Kullanıcılar diledikleri reklamları bloklama imkanına sahip olsa da yerine farklı reklamlar görüntülenir. Bu reklamların zaman zaman hoş olmayabiliyor. Bu nedenle engellemek isteyebilirsiniz.

Facebook Cleaner ile Reklamları Engelleme

Facebook’taki reklamları engelleyebilmek için Firefox ve Google Chrome uyumlu Facebook: Cleaner adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox için Facebook Cleaner
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/facebook-cleaner/

Google Chrome için Facebook Cleaner

https://chrome.google.com/webstore/detail/facebook-cleaner/lnbjccpgcicbhpepnmfefekenhjnmice

AdBlock Plus ile Facebook Reklamlarını Engelleme

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarının yanı sıra pek çok tarayıcıyı destekleyen bu eklenti oldukça popülerdir. Android tarayıcılarıyla uyumlu versiyonları da bulunan AdBlock Plus yalnızca Facebook değil hemen hemen tüm web sitelerindeki reklamları engelleyebiliyor. Bu eklentiyi dilediğiniz web sitelerinde devre dışı bırakabilirsiniz.

AdBlock Plus İndirme linki
https://adblockplus.org

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar