Facebook URL Adresi Alma Değiştirme Kısaltma

Facebook URL Adresi Alma Değiştirme Kısaltma

URL Adresi ne demek, URL Adresi nasıl değiştirilir, URL Adresi nasıl kısalttırılır. Pek çok kişinin cevap aradığı bu soruları cevaplandıracağız. Öncelikle URL adresi nedir onu cevaplayalım, URL adresi en kısa cevabıyla aslında linkinizdir. Profil linkiniz https://www.facebook.com/DijitalTeknoloji.Net şeklindedir. Burada yer alan DijitalTeknoloji.Net bölümü eskiden uzun saçma iD numaralarından oluşuyordu. Bu kullanıcılar için hiçbir anlam ifade etmiyordu. Haliyle kullanıcıların aklında da kalmıyordu. Bu nedene bir başkasına söyleme imkanı da bulunmuyordu. Şimdi ise isim soy isim yada sayfa ismi vererek anında profilinize ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

ve Değiştirme

Facebook’ üye olduğunuz anca bir URL adresiniz zaten oluyor. Şimdi size Facebook URL adresinizi nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Bunun için ilk olarak Ayarlar sayfasına giriyorsunuz. Burada Kullanıcı adı bölümünde Düzenle butonuna tıklıyorsunuz. https://www.facebook.com/username adresine tıklayarak da sayfaya ulaşabilirsiniz. İstediğiniz URL adresini yazdıktan sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir. Fakat şöyle bir durum var. Eğer daha önceden başkası tarafından alınmış bir URL adresi yazarsanız Facebook girmiş olduğunuz kullanıcı adını kabul etmeyecektir. Uygun bir kullanıcı adı bulana kadar denemelisiniz.

Not: Kullanıcı adlarında yalnızca alfasayısal karakterler (A-Z, 0-9) veya nokta (“.”) bulunabilir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. yılmaz kayan dedi ki:

  Uygulamalardan kaldırdığım facebook hesabımı bulamıyorum lütfen yardımcı olun e posta ve şifremi unuttuğum için lütfen yardımcı olun teşekkürler.

 2. Yasemin dedi ki:

  Sayfam açılmıyor yardım edin lütfen

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
 • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
 • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
 • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
 • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
 • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...