Gmail Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

Gmail Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

Google’ın hizmeti olan Gmail’i kullanıyorsanız eposta erişimi için internet bağlantısına ihtiyaç olduğunu biliyorsunuz demektir. Zaman zaman internet bağlantısı bulunmayan yerlerde bazı eposta’lannıza erişmeniz gerekebilir. için hazırlanan Gmail Çevrimdışı eklentisi ile elektronik postalarınızın çevrimdışı olduğunuz anlarda da elinizin altında bulunmasını sağlayabilirsiniz. Google tarafından hazırlanan eklentiyi Chrome Web Mağazasından indirmeniz gerekiyor.

Gmail Çevrimdışı Özellikleri

bağlantısı olmadığında Gmail erişimi sağlar
• Çevrimdışıyken gerçekleştirilen işlemler, internet bağlantısı kurulduğunda otomatik olarak senkronize edilir
• Epostalara hızla göz atmak ve işlem yapmak için sadeleştirilmiş kullanıcı arayüzü

Eklentiyi web tarayıcınıza yükledikten sonra açılan sekmede “E-Posta” kutucuğuna Gmail adresinizi, “Şifre kutucuğuna da Gmail hesabınızın şifresini girin ve “Oturum Açın” butonuna tıklayın.

Oturum açıldıktan sonra çevrimdışı eposta erişimine onay vermeniz gerekiyor. Karşınıza gelen sayfadan üst bölümdeki “Çevrimdışı postaya izin ver” kutucuğunu işaretleyin ve “Devam” butonunu kullanın.

Gmail Çevrimdışı eklentisinin ayarlarında bilgisayarınıza indirmek ve çevrimdışı durumdayken erişmek istediğiniz e-postaları “önceki hafta, önceki iki hafta, önceki ay” gibi seçenekler ile belirleyebilirsiniz. Eklenti otomatik yanıtlama özelliğine de bünyesinde yer veriyor.

Çevrimdışı iken eklentinin daha önce indirdiği epostalara erişilebiliyor ve arama özelliği kullanılabiliyor. Yazdığınız epostalar “Giden Kutusu” na kaydediliyor ve çevrimiçi olduğunuzda ilgili adrese gönderiliyor. Gmail Çevrimdışı uygulamasının sistem tepsisinde sürekli çalıştığını belirtelim. “Google Chrome’un arka planda çalışmasına izin ver” seçeneğini devre dışı bırakarak eklentinin sürekli çalışır durumda olmasını engelleyebilirsiniz.

Gmail Çevrimdışı İndirme Linki

https://chrome.google.com/webstore/detail/gmailoffline/ejidjjhkpiempkbhmpbfngldlkglhimk?hl=tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar