Gmail ile Nasıl SMS Gönderilir

Gmail ile Nasıl SMS Gönderilir

ile kısa mesaj gönderme, ile cep telefonuna mesaj göndermek, geçtiğimiz günlerde SMS hizmetini devreye soktu. Bu hizmet sayesinde istediğiniz kişiye cep telefonunuz olmasa dahi kısa mesaj gönderme imkanına sahipsiniz. Yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız. Bilgisayarınız ve internetiniz var ise bir Google hesabı ile SMS gönderebiliyorsunuz. Yapmanız gereken adımlar oldukça basit, ilk olarak bir hesabı alıyorsunuz ve sol menüyü kullanarak SMS göndermek istediğiniz kişiyi seçiyorsunuz.

Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra üzerine tıkladığınızda açılan menüden SMS Gönder butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza SMS göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını gireceğiniz bir form çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken numarayı yazarken başına “0” koymayınız. Numarayı tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklıyorsunuz.

Bir sonraki pencere ise SMS yazma penceresidir. burada SMS Kredinizi görebilirsiniz. 50 SMS’lik bir kapasiteniz bulunmaktadır. Attığınız SMS’ler bir adet düşürürken size gönderilen mesajlardan da bir puan kazanmaktasınız.

Mesajımızı yazdıktan sonra giriş butonuna tıklıyorsunuz ve doğrudan alıcıya mesaj gidiyor. Gönderdiğiniz kişi ise gelen SMS’e cevap gönderebiliyor ve bu cevaplar sizin Gmail’de açtığınız pencere içerisinde görülebilmektedir.

SMS ücretleri: Google bu hizmeti kullandığınız için sizden ücret almaz. Ancak bir mobil cihazdan Google Sohbet’e gönderilen SMS’ler için mobil iletişim sağlayıcılarının standart ücretleri uygulanır. Ayrıntılar için lütfen mobil iletişim sağlayıcınızın ücret tarifesine göz atın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir