seo dersleri

Gmail Okunmayan E-Mail Nasıl Geri Çekilir

Gmail Okunmayan E-Mail Nasıl Geri Çekilir

E-Posta servisine gönderdiğiniz maili geri çekme özelliği eklendi. Mail hizmeti yaygın olarak kullanılmaktadır. Pek çok kişi gönderdiği mailin eksik olduğunu sonradan fark eder. Hatalı yada eksik yazım olduğunu veya ek dosyaları koymayı unuttuğunu görür. Google bu durumu fark etmiş olacak ki elektronik posta hizmeti olan servisinde bu sorunu gidermek için “Geri al” seçeneğini ekledi. Bu imkanı kullanabilmek için ilk önce servisi aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Gmail ekranını açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Ayarlar” bölümünden ‘Göndermeyi geri al‘ seçeneğinin aktif hale getirilmesi durumunda gönderilen bir e-mail alıcının e-posta adresine düştükten sonra dahi silebileceksiniz. Bu hizmeti kullanabilmek için biraz hızlı olmanız gerekiyor. Çünkü Gmail geri alma işlemi için en fazla 30 saniye zaman tanıyor.

Gmail’in gönderileri geri alma özelliği 2009’dan bu yana test sürümlerinde kullanıma açıktı. Ancak bugüne kadar sadece Gmail’in pilot olarak uygulamaya başladığı özellikleri denemeyi kabul eden kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyordu. Testlerin olumlu sonuç verdiğini düşünen Google, gönderilen e-postaları geri çekme özelliğini tüm kullanıcılara açma kararı aldı.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner