Google Arama Görünümüne Genel Bakış

Google Arama Görünümüne Genel Bakış

Google arama motorunda arama yaptığınız zaman sonuçlar sıralanır. Ancak bazı sonuçlar diğerlerinden farklılık gösterir. URL yapısı, başlık, içerik ve zengin snippet denen zenginleştirilmiş görsel içerik gibi. Web sitenizde yapacağınız doğru değişiklikle arama motorundaki sıralamanızı yükseltebilir ve diğer rakiplerinize oranla tıklanma oranınızı artırabilirsiniz. Çünkü Google arama motorunda bir arama yapıldığında 10 tane sonuç çıkar. Burada en büyük pastayı ilk sıradaki alır. Ancak yapacağınız değişiklikler ile pastadan daha büyük dilim kapma şansınız var. Sistemlerinizde yapılan değişiklikler sonrasında kriterlere uygunluğu daha yüksek olan sayfaların ön plana çıktığını göreceksiniz.

Google Arama Sonuçları

Başlık

Her bir web sayfası için HTML başlık etiketine bilgilendirici ve alakalı açıklamalar yazın.

Snippet

Sayfanın meta açıklama etiketinde sayfa içeriğinin doğru ve kısa bir açıklamasını sağlayın. Sayfanın gövdesi için bilgilendirici ve alakalı bir içerik yazın.

Site Bağlantıları

Site bağlantıları, web sitesine ve kullanıcı sorgusuna bağlı olarak algoritma ile oluşturulur. Site bağlantılarını “etkinleştiremezsiniz“.

Bir Site İçinde Arama

Arama kutusunun etkinleştirilip etkileştirilmeyeceği, web sitesine ve kullanıcının sorgusuna bağlı olarak algoritmayla otomatik bir şekilde belirlenir. Kullanıcının aramasını hassaslaştırmasına yardımcı olabileceğini düşündüğümüzde arama kutusunu görüntüleriz.

URL

Web sayfalarınızı mantıksal bir yapı içinde düzenleyin. Ayrıca, içerik haritalarını kullanmayı da düşünebilirsiniz. URL parametreleri özelliği ile Google’a, özel parametreler içeren URL’lerin nasıl işleneceği hakkında bilgi verebilirsiniz.

Etkinlik – Zengin Snippet

İçeriğinizi anlamamıza yardımcı olabilmesi için web sayfalarınızın alakalı bölümlerini işaretleyin. Etkinlik verilerinizi etiketlemek için Veri İşaretleyici’yi kullanın. İşaretlenmiş olan içeriğinizin taranıp taranmadığını görmek için Yapılandırılmış Veri kontrol paneline göz atın.

İçerik Haritaları

Web sayfalarınızın gövdesindeki içeriği işaretleyin. İşaretlenmiş olan içeriğinizin taranıp taranmadığını görmek için Yapılandırılmış Veri kontrol panelindeki Site Gezinme Öğesi’ne göz atın.

Ürün – Zengin Snippet

İçeriğinizi anlamamıza yardımcı olabilmesi için web sayfalarınızın alakalı bölümlerini işaretleyin. İşaretlenmiş olan içeriğinizin taranıp taranmadığını görmek için Yapılandırılmış Veri kontrol paneline göz atın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir