Google Chrome ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Google Chrome ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Zenmate Chrome İçin ücretsiz Proxy eklentisidir. Bu eklenti sayesinde yasaklı sitelere Google Chrome internet tarayıcınız ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Zenmate eklentisi oldukça başarılı bir yazılımdır. Diğer pek çok proxy yazılımında olduğu gibi karmaşık menülere sahip değil. Bunun yanı sıra tarayıcınıza ve sisteminize yük oluşturmuyor. Eklentiyi aktif ettiğiniz andan itibaren engelleri aşabilirsiniz. Gizlilik gerektiren yani çeşitli takip programlarına takılmadan gezinmek istediğinizde kişisel gizliliğinizi koruyabilen güvenli bir yazılımdır. Yasaklı sitelerin giderek artması nedeni ile pek çok kullanıcı bilgisayarına yüklediği yazılımlar nedeni ile tehlikedeler. Banka şifreleri, kredi kartı ve nüfus bilgileri yabancı servislerin ellerine geçiyor.

Zenmate Eklentisi Nasıl Yüklenir

Zenmate eklentisini yüklemek için ilk olarak sizinle paylaştığımız linke tıklamalısınız.

https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

Linke tıkladıktan sonra açılan pencerede Ücretsiz butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda açılan pencereden Ekle düğmesine tıklıyorsunuz. Google Chrome tarayıcısını çalıştırıyorsunuz daha sonra menüden Ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan pencerenin sol kısmında yer alan Uzantılar sekmesine tıkladığınızda ZenMate eklentisini göreceksiniz.

Proxy uygulaması sayesinde kendinizi farklı bir ülkede gösterebilirsiniz. Bunu yapmaktaki amaç, farklı ülkelerde web sitelerine yönelik farklı koşulların belirlenmiş olması ve ülke kısıtlaması olan internet sitelerini kolayca giriş yapabilmektir.

ZenMate Nasıl Aktif Edilir

Eklentiyi sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra karşınıza e-posta adresinizle kayıt olmanızı isteyen bir ekran çıkacaktır. Buraya aktif olarak kullandığınız e-mail adresi yazmanız gerekiyor. Çünkü kayıt işlemi olmadan ZenMate aktif hale gelmiyor. E-posta adresinizi girdikten sonra çıkan ekrandan Get secured now butonuna tıklıyorsunuz. Got it butonuna tıkladığınız zaman işleminiz sonlanıyor.

Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki ZenMate eklenti ikonuna tıklarsanız bir eklenti penceresiyle karşılaşacaksınız. Bu pencereden kullanmadığınız zaman Proxy’i hemen sağ alt köşede yer alan on – off butonunu off‘a getirerek kapatabilir istediğiniz zaman geri aktif hale getirebilirsiniz. Proxy ülkenizi değiştirme imkanına da sahipsiniz. Hemen ortada kısımda yer alan proxy ülkesi ikonuna tıklayarak buradan karşınıza çıkacak olan ülkeler arasından farklı bir ülke seçebilirsiniz. Ülke seçtikten sonra Choose butonuna tıklamanız yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.