Google Chrome Profil Nasıl Yedeklenir

Google Chrome Profil Nasıl Yedeklenir

Google Chrome kullanıcı kitlesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Bunu gören yazılımcılar Google Chrome yönelik eklentiler ve çeşitli yazılımlar geliştirmekteler. Google Chrome internet tarayıcısına yüklemiş olduğunuz eklentilerinizi, ayarlarınızı, yer imleri ve internet geçmişinizi yedekleme imkanına sahipsiniz. Google Chrome Backup adlı eklentiyi internet tarayıcınıza yükleyerek tüm ayarlarınızı ve geçmişinizi sadece bir tıklama ile yedekleyebilirsiniz.

Google Chrome Backup ile Profil Nasıl Yedeklenir

internet tarayıcındaki tüm bilgilerinizi yedeklemek için ilk olarak tarayıcınıza Google Chrome Backup eklentisini yüklüyorsunuz. Bunun için ise http://www.parhelia-tools.com/products/gcb/Download.aspx adresini ziyaret ediyorsunuz. Burada indirdiğiniz setup dosyasını yüklüyorsunuz ve eklenti çalışmaya başlıyor. Saat ikonunun yanında çalışan bir simge göreceksiniz.

Google Chrome Backup çalıştırdıktan sonra Profile tıklıyorsunuz ve açılan menüden New Profile tıklıyorsunuz ve oluşturmak istediğiniz yedeğe bir isim veriyorsunuz. Daha sonra profiliniz ana ekranda görünecektir üzerine gelip sağ tık yaptığınızda açılan ekrandan Backup this Profile tıklıyorsunuz. Programın profilinizi yedekleyebilmesi için Google Chrome internet tarayıcınızın kapalı olması gerekiyor.