Google Geçmişi Nasıl Silinir

Google Geçmişi Nasıl Silinir

geçmişi sadece internet tarayıcınızın geçmişinden oluşmuyor. , kullanıcıların ne aradığını bir web siteye girdikten sonra kaç dakika harcadığını ve kullanıcıların bir arama sonrası hangi aramalara yöneldiğini kayıt altında tutarak bilebiliyor. gizlilik sözleşmesinde tüm bunlar yer alıyor. Eğer bir gmail hesabı kullanıyorsanız ve aktif olarak giriş yapılmışsa ’deki geçmişinizi temizlemek için yapmanız gerekenleri sırası ile anlatacağız. Bu işlemi ara ara yapmanızı öneririz. Verilerinizin güvenliği için bu önemli, Chrome çerezler ile verilerinizi bilgisayarınızda tutar. Ancak bunun yanı sıra kendi sunucularında size ait verileri tutar. Şimdi bu makalede geçmişinizi gerçek anlamda nasıl temizleyebileceğinizi anlatacağız.

Google Chrome Geçmişini Temizleme

Google Chrome geçmişini temizlemek için yapmanız gereken işlem çok basit. İlk önce tarayıcınızın URL satırına şunu yazın;

chrome://history/

CTRL + H kısayol tuşunu da kullanabilirsiniz. Sol menüde Tarama Verilerini Temizle sekmesini göreceksiniz. Veri temizleme ekranı karşınıza çıkacak burada dikkat etmeniz gereken zaman aralığıdır. Zaman aralığını tüm zamanlar şeklinde yapmayı unutmayın. Verileri Temizle butonuna tıkladığınızda Google Chrome’de kayıtlı olan verileriniz silinir.

Google Sunucularındaki Verileri Temizleme

Google arama motoru verilerinizi kendi uzak sunucularında kayıtlı olarak tutar. Bu geçmişinizi temizlemek için ilk olarak şu adresi ziyaret edin ve açılan sayfadan oturum açın;

Etkinliğim Sayfası: https://myactivity.google.com

Oturum açtığınızda şimdiye kadar yaptığınız tüm aramaların ve etkinliklerin karşınıza çıktığını göreceksiniz. Sol menüden Etkinlik silme ölçütü sekmesine tıklayın. Açılan ekrandan Tarihe göre sil bölümünü tüm zamanlar yapmayı unutmayın. Daha sonra alt bölümden Sil linkine tıkladığınızda tüm verileriniz temizlenir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...