Google+ Kayıt Olma ve Profil Düzenleme

Google+ Kayıt Olma ve Profil Düzenleme

+ üye olma, ilk deneyimler ve profil düzenlemeden bahsedeceğiz. Plus yaygın kullanımı ile + ilk olarak davetiye sistemi ile üye olunabiliyordu. Belli bir üye sayısına ulaştıktan sonra sosyal ağ sitesi olarak herkese açıldı. Daha önce sosyal ağ girişimlerinde bulunan başarıya ulaşmadı. Bu nedenle çok farklı bir tasarım ve mantığa sahip olan + ile şansını denemeye başladı. Özellikle başta Webmaster’lar ve kurumsal kimliğe sahip kişilerin daha sık kullandığını gözlemleyebilirsiniz. Her geçen gün geliştirilen ve daha fazla paylaşım imkanı veren bu hizmeti nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Google+ Üye Olma

Daha önce herhangi bir Google ürünü kullandıysanız o hesabı kullanarak Google Plus hesabı açabilir veya herhangi bir Google ürünü kullanımı yapmadıysanız plus.google.com linkini kullanarak kayıt olmaya başlayabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra bir gmail hesabınız yoksa Hesap oluşturun linkine tıklamanız gerekiyor. Kayıt formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzda Google Plus hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google+ genel kullanım mantığıyla Facebook ve Twitter’daki bazı kullanışlı özellikleri bünyesinde sade şekilde harmanlamış gibi görünüyor. Serviste arkadaşlar ve takip edilenler İngilizce arayüzünde “Circle” olarak ifade edilen “Çevreler” e ekleniyor. Farklı “Çevreler” oluşturarak arkadaşlarınızı bu listelere kolayca dahil edebiliyorsunuz. Herhangi bir iletiyi yalnızca belirli çevreye dahil ettiğiniz kişilerin görebilmesini sağlamak oldukça kolay, Facebook’ta bu özellik hala tam anlamıyla olması gerektiği gibi değil. Servis bünyesinde Google rehberinizde yer alan arkadaşlarınızla anlık olarak mesajlaşabilir ya da Hangout hizmetiyle görüntülü sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Google+ ile İlk Deneyimler

Google+ hizmetini kullanmaya başlarken ilk olarak çevrelerinize arkadaşlarınızı eklemeniz gerekiyor. Sol kısımda yer alan “Kullanıcı bul” butonuna tıklayın. Karşınıza gelen listede arkadaşlarınızın bir kısmını göreceksiniz. Herhangi bir arkadaşınızı eklemek için “Ekle” butonuna tıkladığınızda açılan menüde “Arkadaşlar”, “Aile“, “Tanıdıklar“, “izlediklerim” gibi ön tanımlı çevreleri göreceksiniz. Arkadaşlarınızı bu çevrelere dahil edebileceğiniz gibi hemen altta yer alan “Yeni çevre oluştur” seçeneğini kullanarak hızlı şekilde bir grup oluşturabilir ve arkadaşınızı bu gruba dahil edebilirsiniz.

Google+ Profili Nasıl Düzenlenir

Profilinizi düzenleyerek arkadaşlarınızın ve sizi takip etmek isteyen kişilerin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Profilinizi düzenlemek için sol arayüzde bulunan “Profil” butonunu kullanın. Açılan sayfada “Profili düzenle” seçeneğine tıklayın. Tüm seçenekler düzenlenebilir bir forma bürünecektir. Öncelikle bir profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Tıpkı Facebook’taki gibi kapak fotoğrafı belirlemek de mümkün. “Hakkında” sekmesini açtığınızda burada profilinize sizi tanıtan kısa bir açıklama girebilir, mesleğiniz ve işiniz ile ilgili bilgi verebilir, eğitim durumunuzu paylaşabilir, yaşadığınız şehri seçebilir, ilişki durumunuzu netleştirebilir ve katkıda bulunduğunuz internet sitelerini ekleyebilirsiniz. Dilerseniz buradan aramalarda profilinizin görünmemesini de sağlayabiliyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir