Google Web Geçmişi Nasıl Temizlenir

Google Web Geçmişi Nasıl Temizlenir

Daha önce ’nin yeni gizlilik politikasını sizlerle paylaşmıştık. Kullanmış olduğunuz tüm uygulamalarında Web Geçmişi tarafından paylaşılabilir hale gelmiş olacak. Yani tüm kullanıcılar tarafından takip altında diyebiliriz. arama motoru diğer servisleri ile beraber kullanıcılara sunduğu hizmetleri ile beraber kullanıcıların verilerini alarak bir istatistik oluşturuyor ve arama sonuçlarını sizin web geçmişine göre arama sonuçlarını karşınıza çıkartıyor. Günlük ziyaret ettiğiniz web siteleri çeştli web alışkanlıklarınız, izlediğiniz videolar ve daha pek çok verilerinizi paylaşıma sundu.

Google web geçmişinizi kendi servisleri olan diğer uygulamalar ile paylaşacaktır. Örneği Google arama motorunda yaptığınız aramalar Youtube videolarında yaptığınız aramalarınıda etkileyecektir. Eğer isterseniz Tüm web geçmişinizi silebilirsiniz. Hatta sadece bir tıklama ile kayıt altına almayı durdurabilirsiniz. Google’de kayıt altına alınan verilerinizi silmek ve daha sonraki aramaları kayıt altına almaması için yapmanız gereken şey Google hesabınıza giriş yapmak ve Google Web Geçmişi linkine tıklamalısınız.

Google Web Geçmişini temizlemek için sayfanıza giriş yaptıktan sonra resimde de gördüğünüz gibi İnternet Geçmişinizi aktif durumdan pasif suruma getiriyorsunuz. Yine bu ekrandan yaptığınız aramaları ve girmiş olduğunuz web siteleri liste halinde görebilirsiniz. Üst kısımda görülen “Tüm Web Geçmişi’ni kaldır” butonuna tıklayarak “Web geçmişinizin tamamını temizlemek istediğinizden emin misiniz? Web geçmişiniz aynı zamanda durdurulur.” uyarısı gelecektir. Bu ekrandan “Tamam” butonuna tıklayarak Web geçmişimizi siliyorsunuz. Bunu yaparak daha sonra yapılacak kayıtları da engellemiş oluyorsunuz. yine bu ekrandan kayıtları yeniden aktif hale getirebilirsiniz. “Devam Et” düğmesine tıklayarak verilerinizi yeniden kayıt altına alınmasına izin verebilirsiniz. Bu izini vererek arama sonuçlarının size özel çıkmasına izin vermiş olursunuz. Ancak bu sonuçların tüm Google servisleri ile paylaşıldığınız unutmayınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir