Hotmail HTTPS Güvenlik Ayarı Nasıl Yapılır

Hotmail HTTPS Güvenlik Ayarı Nasıl Yapılır

Hotmail her ne kadar kan kaybediyor olsa da ülkemizde hale en çok kullanılan E-Posta servis sağlayıcısıdır. Özellikle kurumsal E-Postalar veya özel yazışmalar ile dosyalarınızı saklıyorsanız E-Postalarınızın güvenliğini artırabilirsiniz. Hotmail E-Postalarınızı güvenlik altına Alıyor. Hotmail hesap ayarlarından HTTPS veri şifreleme seçeneğini seçerek verilerinizin güvenirliğini artırabiliyorsunuz.

Hotmail güvenliğinizi artırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit, ilk olarak Hotmail hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve Ayarlar bölümünden güvenlik özelliğini açmanız yeterli olacaktır. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra Hotmail hesabınızla aldığınız tüm servisler SSL şifreleme sistemine geçecektir böylece resimleriniz ve dosyalarınızda koruma altına alınmış olacaktır.

Eğer ayarlarda ulaşamadıysanız HTTPS seçenekleri Hesap Genel Tanıtım Sayfasına ulaşmak için https://account.live.com/ManageSSL adresine giriniz.

Hotmail’de oturum açmak için HTTPS kullanın

HTTP Secure (HTTPS) bağlantısı kullanmak hesabınızın güvenli kalmasına yardımcı olur; özellikle Internet’te Hotmail hesabınıza erişmek için sık sık ortak bilgisayarlar veya güvenli olmayan kablosuz bağlantılar kullanıyorsanız.

Hotmail’de oturum açtığımda her zaman HTTPS’yi kullan
Hotmail’de oturum açtığımda HTTPS’yi kullanma

Seçeneklerinden ilkini seçerek Kaydet butonuna tıklıyorsunuz ve Hesabınız artık HTTPS’yi otomatik olarak kullanacak.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.