İçerik Hırsızlarını Şikayet Edin

İçerik Hırsızlarını Şikayet Edin

Bir çok webmaster’ın en büyük sorunlarından bir tanesi de hazırladığı içeriğin başkaları tarafında çalınmasıdır. Ancak Google bunun için içerik hırsızlarını ve telif hakkı ihlal eden web sitelerini ortadan kaldırmak için düzenlediği bir geri bildirim formu ile ilgili içeriği Google arama motorundan kaldırıyor ve bu web sitesini filtreye alabiliyor. Özellikle web sitelerin botlarla otomatik olarak konularını kendi sitelerinde yayınlayan web siteleri sürekli güncellenmesi nedeni ile sizin yazılarınızla sizden ön plana çıkmayı başarabiliyor.

İçerik hırsızlığını ve telif hakkı ihlaline son vermek için google ekibinin geliştirmiş olduğu bu servis oldukça yararlı, Artık içeriğinizi bir başka web sitesinde kaynak gösterilmeden kopyalandığını görürseniz ve bunu ispatlayabilecek bir deliliniz var ise rahatlıkta şikayetinizi Google servisine bildirebilirsiniz. Eğer Google uygun görürse ilgili web sitesini arama dizininden çıkartıyor. İçeriği Google’dan Kaldırma aracına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Google şikayette bulunmadan önce şöyle bir uyarı yapmaktadır;

“Bu araç, geçerli yasalar uyarınca Google’dan kaldırılması gerektiğine inandığınız içeriklerin bildirimi sürecinde size yol gösterecektir. Bu formu doldurmanız, tam olarak araştırdığınız konu ile ilgili gereken tüm bilgilere sahip olduğumuzdan emin olmamıza ve sorunu en kısa zamanda çözmemize yardımcı olacaktır. Hak ihlali iddiası birden fazla Google ürününü etkiliyorsa, lütfen etkilenen her ürün için ayrı bir uyarı göndermeniz gerektiğini unutmayın.”

İçeriği Google’dan Kaldırma

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. mehmet inal kolburan dedi ki:

    Bana sormadan web sayfanızın formatını değiştiriyorsunuz,yeni formatınız,beni memnun etmiyor.Adres gublarıma kolay erişemediğim gibi,yeni adresleride gruba eklemem zorlaştı.
    Saygılarımla

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.