İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

Google yazı indexletme, Google makalemi indexlemedi nasıl indexletirim? Son zamanlarda web sitenizin yazıları indexlenmiyor mu? Yada indexlemede sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu sorunu Google’nin kendi hizmeti olan bir aracı kullanarak yazılarınızı indexlettireceğiz. Google yaptığı güncellemeler ile arama sonuçlarını kullanıcılara çok daha iyi çıkartmayı amaçlamaktadır. Bu güncellemeler sonrası haliyle sıralamalar değişmekte ve siteleri kalite puanları değişmektedir. Zaman zaman sitelere yönelik yaptırımlar uygulamakta ve işler yolunda giderken bir anda olmadık sorunlarla karşılaşabilirsiniz. sitenin index almaması da bunlardan bir tanesidir.

Yazılarınızın index almaması hem web sitenizin trafiği hem de web sitenizin daha fazla alana yayılması için önemli bir etkendir. Hızlı index alması ise en bir site için en önemli faktörlerdendir. Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanan kullanıcılara index almayan sayfalarını indexletme imkanı veriyor.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey kayıtlı değilseniz. http://www.google.com/intl/tr/webmasters adresine giderek kayıt olmanız gerekiyor.

Daha sonra Web Yöneticisi Araçlarından sitenizi açıyorsunuz.

Sol taraftaki menüden Sağlık sekmesi altında bulunan Google gibi Getir linkine tıklıyorsunuz. 1 ay içerisinde tam 500 kere Google gibi Getirme işlemi yapabilirsiniz.

Web-Yoneticisi-Araclari

Bu sayfadan index almayan linkinizi yazıyorsunuz. Eklemek istediğiniz sayfanın URL adresini tamamlıyorsunuz ve Getir butonuna basıyorsunuz.

İndex almayan konunuzu ekledikten sonra Başarılı yazısını göreceksiniz daha sonra Dizine Gönder butonuna tıklıyorsunuz açılan pencereden URL seçeneğini işaretli bırakın ve Submit butonuna tıklayınız. URL dizine gönderildi ibaresini göreceksiniz.

Bu şekilde 1 ay içerisine 10 URL gönderme hakkına sahipsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir