İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

Google yazı indexletme, Google makalemi indexlemedi nasıl indexletirim? Son zamanlarda web sitenizin yazıları indexlenmiyor mu? Yada indexlemede sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu sorunu Google’nin kendi hizmeti olan bir aracı kullanarak yazılarınızı indexlettireceğiz. Google yaptığı güncellemeler ile arama sonuçlarını kullanıcılara çok daha iyi çıkartmayı amaçlamaktadır. Bu güncellemeler sonrası haliyle sıralamalar değişmekte ve siteleri kalite puanları değişmektedir. Zaman zaman sitelere yönelik yaptırımlar uygulamakta ve işler yolunda giderken bir anda olmadık sorunlarla karşılaşabilirsiniz. sitenin index almaması da bunlardan bir tanesidir.

Yazılarınızın index almaması hem web sitenizin trafiği hem de web sitenizin daha fazla alana yayılması için önemli bir etkendir. Hızlı index alması ise en bir site için en önemli faktörlerdendir. Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanan kullanıcılara index almayan sayfalarını indexletme imkanı veriyor.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey kayıtlı değilseniz. http://www.google.com/intl/tr/webmasters adresine giderek kayıt olmanız gerekiyor.

Daha sonra Web Yöneticisi Araçlarından sitenizi açıyorsunuz.

Sol taraftaki menüden Sağlık sekmesi altında bulunan Google gibi Getir linkine tıklıyorsunuz. 1 ay içerisinde tam 500 kere Google gibi Getirme işlemi yapabilirsiniz.

Web-Yoneticisi-Araclari

Bu sayfadan index almayan linkinizi yazıyorsunuz. Eklemek istediğiniz sayfanın URL adresini tamamlıyorsunuz ve Getir butonuna basıyorsunuz.

İndex almayan konunuzu ekledikten sonra Başarılı yazısını göreceksiniz daha sonra Dizine Gönder butonuna tıklıyorsunuz açılan pencereden URL seçeneğini işaretli bırakın ve Submit butonuna tıklayınız. URL dizine gönderildi ibaresini göreceksiniz.

Bu şekilde 1 ay içerisine 10 URL gönderme hakkına sahipsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • sıla ateş:Ben sıla ateş benim kanalım vardı oyuncax tv sıla ...
  • Beritan Şahin:Hesabımı açmak için bana yardımcı olurmusun Allah ...
  • filiz:merhabalar. alışveriş sitesinden benim adıma alışv...
  • ramazan:s.a ben ramazan ben biriniz ismini taklit et...
  • Muharrem:Çok teşekkürler. Çok net anlatım....
  • Metin Apaydın:Facebook hesabımı yanlışla sildim hesabımı kapatt...
  • Emine:Facebook açamıyorum silinmis lütfen yardım edin...
  • Uğur Yükselen:Facebook hesabım tarafımdan yanlışlıkla kapattım e...