İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

İndexlenmeyen Yazıları Google’a İndexletme

Google yazı indexletme, Google makalemi indexlemedi nasıl indexletirim? Son zamanlarda web sitenizin yazıları indexlenmiyor mu? Yada indexlemede sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu sorunu Google’nin kendi hizmeti olan bir aracı kullanarak yazılarınızı indexlettireceğiz. Google yaptığı güncellemeler ile arama sonuçlarını kullanıcılara çok daha iyi çıkartmayı amaçlamaktadır. Bu güncellemeler sonrası haliyle sıralamalar değişmekte ve siteleri kalite puanları değişmektedir. Zaman zaman sitelere yönelik yaptırımlar uygulamakta ve işler yolunda giderken bir anda olmadık sorunlarla karşılaşabilirsiniz. sitenin index almaması da bunlardan bir tanesidir.

Yazılarınızın index almaması hem web sitenizin trafiği hem de web sitenizin daha fazla alana yayılması için önemli bir etkendir. Hızlı index alması ise en bir site için en önemli faktörlerdendir. Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanan kullanıcılara index almayan sayfalarını indexletme imkanı veriyor.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey kayıtlı değilseniz. http://www.google.com/intl/tr/webmasters adresine giderek kayıt olmanız gerekiyor.

Daha sonra Web Yöneticisi Araçlarından sitenizi açıyorsunuz.

Sol taraftaki menüden Sağlık sekmesi altında bulunan Google gibi Getir linkine tıklıyorsunuz. 1 ay içerisinde tam 500 kere Google gibi Getirme işlemi yapabilirsiniz.

Web-Yoneticisi-Araclari

Bu sayfadan index almayan linkinizi yazıyorsunuz. Eklemek istediğiniz sayfanın URL adresini tamamlıyorsunuz ve Getir butonuna basıyorsunuz.

İndex almayan konunuzu ekledikten sonra Başarılı yazısını göreceksiniz daha sonra Dizine Gönder butonuna tıklıyorsunuz açılan pencereden URL seçeneğini işaretli bırakın ve Submit butonuna tıklayınız. URL dizine gönderildi ibaresini göreceksiniz.

Bu şekilde 1 ay içerisine 10 URL gönderme hakkına sahipsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir