İnstagramda Takip Ettiklerim Kendiliğinden Artıyor

İnstagramda Takip Ettiklerim Kendiliğinden Artıyor

İnstagram uygulamasında takipçileriniz ve takip ettikleriniz bulunuyor. Takip ettiğiniz kişiler siz takip etmediğiniz halde takip ettiklerin listesinde görünüyorsa bu kişi sizi satın almış yada, uygulamalar aracılığı ile sizi takipçi listesine eklemiştir. Kullanıcıları aldatmaya yönelik bazı uygulamalar bulunuyor. Takipçi artırma, profilime kimler bakmış, takip etmeyenleri görme gibi bazı uygulamalara izin verdiğiniz zaman kurda kuzuyu emanet etmiş oluyorsunuz. Çünkü artık hesabınızda paylaşım yapabilir, arkadaş listeniz ile oynayabilirler. Para karşılığında takipçi satın alan kişilere sizi takipçi yaparlar. Bu nedenden dolayı takip ettikleriniz listesi sürekli artar.

Bildiğiniz gibi İnstagram hesabınıza cep telefonunuzdan ulaşabildiğiniz gibi bilgisayarınız üzerinden internet tarayıcınız ile hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Bu nedenle tarayıcınızdaki eklentilerinde pasif konuma getirilmesi gerekiyor.

Takipçi Artıran Uygulamalar Nasıl Pasif Edilir

İnstagram Hesabındaki Uygulamaları Pasif Etme

İlk olarak https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklayıp uygulamalar sayfanıza ulaşıyorsunuz. Normalde İnstagram uygulamasına kayıt olduğunuzda uygulamalara izin vermişsinizdir. Çünkü default olarak bu şekilde geliyor.

integram-izinli-uygulamlar

Erişimi İptal Et butonuna tıklıyorsunuz ve size Bu uygulamanın erişim iznini iptal etmek istediğinden emin misin? Şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Burada EVET butonuna tıklayıp uygulamaları pasif konumuna getiriyorsunuz. birden fazla uygulama varsa aynı işlemi yapmaya devam edin. En son şu şekilde bir uyarı göreceksiniz;

İzinli Uygulamalar
Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.

Google Chrome Uzantıları Pasif Etme

Google Chrome internet tarayıcısını kullanıyorsanız tarayıcıyı çalıştırın ve bir sekme açın URL bölümüne chrome://extensions/ yazın ve karşınıza tarayıcınızdaki yüklü olan eklentiler çıkacaktır. Eklentilerin sağ bölümünde yer alan çöp kutusu Chrome’den Kaldır simgesine tıklayıp eklentiyi silebilirsiniz.

Mozilla Firefox Eklentileri Pasif Etme

Mozilla Firefox internet tarayıcılarında eklentileri pasif hale getirmek için URL çubuğuna about:addons yazıyorsunuz ve karşınıza eklenti sayfası çıkacaktır. Eklentilerin sağ tarafında yer alan Etkisizleştir yada Kaldır butonuna tıklayarak ister pasif edebilir isterseniz doğrudan silebilirsiniz.