internet Bağlantısı Sürekli Kopuyor

internet Bağlantısı Sürekli Kopuyor

internet sürekli kesiliyor. İnternet bağlantısı durmadan gidiyor. Eğer internet bağlantınız sürekli kesiliyorsa bunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Yazılımsal nedenler ve teknik nedenler olarak ayırabiliriz. Yazılımdan kaynaklanan nedenler arasında en başta virüs gibi casus yazılımlar gelmektedir. Bunun için bir virüs programı yükleyebilir ve sisteminizi temizleyebilirsiniz. Eğer bu çözüm olmadıysa bir sistem geri yükleme noktanız bulunuyorsa buraya giderek sorunuzdan kurtulabilirsiniz. Teknik sorunlar arasında ise en başta ekler gelmektedir. Eğer hattınızda ek varsa ilk olarak burayı kontrol ediniz. Pek çok kullanıcının yaptığı hatalardan biride telefon ile modemi ayıran splitter kullanmamaktır. Eğer hem telefon hem de modemi bir arada kullanıyorsanız splitter kullanmanız şart.

İnternet Servis Sağlayıcısından Kaynaklanan Nedenler

internet bağlantısı sorunları genellikle internet servis sağlayıcıları tarafındaki problemlerden kaynaklanır. Bu nedenle herhangi bir sorunla karşılaştığınızda biraz sabırlı olun, ardından bazı basit çözüm yollarıyla sorunu aşmayı deneyebilirsiniz. Sistemleriniz internete bir router aracılığıyla erişiyorsa router’ı aradan çıkararak bilgisayarınızı doğrudan modem ile internete eriştirmeyi deneyin, bu sayede router’ınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bağlantı sorunlarında modem veya router’ınızın güç bağlantısını kesip kısa bir süre bekledikten sonra adaptörü yeniden bağlamayı deneyin. Modem internet servis sağlayıcısının ağına erişip internete çıktığında sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sıkıntı devam ediyorsa modeminizdeki reset butonunu kullanarak cihazın ayarlarını sıfırlayın ve tüm ayarları yeniden yapılandırın. Sorun devam ettiği takdirde yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor. İnternet servis sağlayıcınızın destek hattına ulaşarak yaşadığınız sorunu anlatmalısınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.