seo dersleri

internet Explorer Reklamlar Nasıl Engellenir

internet Explorer Reklamlar Nasıl Engellenir

internet tarayıcısında istenmeyen reklamları engellemek mümkün, İnternet Explorer tarayıcısında vazgeçmeyen pek çok kişi bulunuyor. Ancak bazı bloglar ve haber siteleri reklam olayını bir hayli abartmışlar. Açılan popup reklamlar yetmezmiş gibi sitenin gerekli tüm alanlarını reklamla kaplayarak içerikten uzak bir sayfa oluyor ve pek çok kullanıcıda bu durumdan rahatsız oluyor. İşte bu durumdan kurtulmak için tarayıcınızı değiştirmenize gerek yok ile de gerekli bir eklenti yükleyerek reklamlardan kurtulabilirsiniz.

İlk olarak tarayıcınızın versiyonunu yükseltin, çünkü eski sürümler ile eklenti uyumlu değil. internet Explorer’ı güncelledikten sonra sağ üst kısımdan Araçlar simgesine tıklayın. Açılan menüden Eklentileri Yönet seçeneğini tıklıyorsunuz.

Eklentileri Yönet penceresi karşınıza çıkacaktır. Sol kısımdaki İzlenme Korunması sekmesini görüntüleyin. Ardından alt kısımda beliren İzleme Koruması Listesini çevrimiçi alın… linkine tıklıyorsunuz.

Karşınıza yeni bir internet sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfadan EasyList eklentisini bulup Ekle butonuna tıklayıp eklentiyi ekliyorsunuz.

Yapmanız gereken son adım ise karşınıza gelen uyarı penceresinden Liste Ekle butonuna tıklamak ve eklentiyi aktif etmektedir.

Artık internet sayfalarında yer alan pek çok rahatsız edici reklamların engellenmiş olduğunu göreceksiniz. Fakat bu durum sadece reklam gelirlerinden sitesini ayakta tutan pek çok kişiyi etkileyeceğini unutmayın. Sayfasına reklamları doğru şekilde yerleştirmiş pek çok web site sahibide bu durumdan etkilenecektir.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner