İnternet Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek

İnternet Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek

Web sayfaları dosyası olarak nasıl kaydedilir? Günümüzde özellikle internet bağlantısı olmadığı zamanlar sayfalara erişebilmek veya beğendiğiniz bir makaleyi daha sonradan okuyabilmek ve taşınabilir hale getirmek için Google Chrome tarayıcısını kullanarak olarak kaydedebilirsiniz. Üstelik tarayıcının bu özelliğini kullanabilmek için herhangi bir eklenti veya uzantı yüklemeniz gerekmiyor. İnternet sayfalarını dosyası oluşturmak için yapmanız gerekenler şu şekilde…

İnternet Sayfalarını PDF Yapma

İlk olarak kaydetmek istediğiniz internet sayfasını açıyorsunuz. Daha sonra Google Chrome internet tarayıcısındayken CTRL + P tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. Karşınıza gelen yazdırma penceresinden Hedef kısmından Değiştir butonuna tıklıyorsunuz ve Yerel Hedefler bölümünden PDF Olarak Kaydet seçeneğine tıklayarak hedefi değiştiriyorsunuz.

Chrome-pdf-yapma

Sayfanın sağ bölümünden oluşturulacak olan PDF dosyasının önizlemesini görebilirsiniz. Sayfa bölümünden belgenin belirli sayfalarını seçerek kaydedebilirsiniz. Sayfa düzenini dikey veya yatay olarak düzenleme seçenekleri yer alıyor. Gerekli ayarları kendinizce düzenledikten sonra Kaydet butonuna tıklayıp açılan pencerede dosyanıza isim verip kaydedeceğiniz dizini belirledikten sonra tekrar Kaydet seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir