İnternet Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek

İnternet Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek

Web sayfaları PDF dosyası olarak nasıl kaydedilir? Günümüzde özellikle internet bağlantısı olmadığı zamanlar sayfalara erişebilmek veya beğendiğiniz bir makaleyi daha sonradan okuyabilmek ve taşınabilir hale getirmek için Google Chrome tarayıcısını kullanarak PDF olarak kaydedebilirsiniz. Üstelik tarayıcının bu özelliğini kullanabilmek için herhangi bir eklenti veya uzantı yüklemeniz gerekmiyor. İnternet sayfalarını PDF dosyası oluşturmak için yapmanız gerekenler şu şekilde…

İnternet Sayfalarını PDF Yapma

İlk olarak kaydetmek istediğiniz internet sayfasını açıyorsunuz. Daha sonra Google Chrome internet tarayıcısındayken CTRL + P tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. Karşınıza gelen yazdırma penceresinden Hedef kısmından Değiştir butonuna tıklıyorsunuz ve Yerel Hedefler bölümünden PDF Olarak Kaydet seçeneğine tıklayarak hedefi değiştiriyorsunuz.

Chrome-pdf-yapma

Sayfanın sağ bölümünden oluşturulacak olan PDF dosyasının önizlemesini görebilirsiniz. Sayfa bölümünden belgenin belirli sayfalarını seçerek kaydedebilirsiniz. Sayfa düzenini dikey veya yatay olarak düzenleme seçenekleri yer alıyor. Gerekli ayarları kendinizce düzenledikten sonra Kaydet butonuna tıklayıp açılan pencerede dosyanıza isim verip kaydedeceğiniz dizini belirledikten sonra tekrar Kaydet seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.