İnternet Sitelerinin Güvenliği Nasıl Test Edilir

İnternet Sitelerinin Güvenliği Nasıl Test Edilir

Gün boyunca gezindiğiniz web sitelerinin güvenliği bu yazılım sayesinde siz siteye girmeden önce hızlı şekilde kontrol ediliyor ve zararlı bir yazılım mevcutsa sizi önceden uyarıyor. Böylece bilgisayarınıza zararlı yazılımlar bulaşmamış oluyor. Özellikle çocuklar ve alt düzey kullanıcılar için oldukça iyi olan bu uygulama sayesinde gözünüz arkada kalmayacak, WOT ile web site güvenliğiniz kontrol altında…

Her gün onlarca web sitesini ziyaret edebilirsiniz fakat bu web sitelerin hepsinin güvenli olduğu konusunda şüphe edebilirsiniz. Bilişim suçlarının her geçen gün artması ve özellikle sanal alemde kişisel bilgilerin çalınması web sitelerinin güvenliği ve internet güvenliğini ön plana getirmiş durumda. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin güvenli olup olmadıklarını kontrol etmek bu eklenti ile artık çok kolay.Web of Trust isimli bu eklenti ile ziyaret ettiğiniz web sitelerinin güvenli olup olmadıklarını görebilirsiniz.Web of Trust bütün tarayıcılar ile uyumludur.

WOT oylamaları, global anlamda milyonlarca kullanıcının deneyimleri ile milyonlarca web sayfasının oylanması ile geliştirilmiştir. WOT, çevrimiçi arama, alışveriş ya da sörf yaparken, bir web-sitesine güvenip güvenmeme konusunda bilinçli kararlar vermenize yardımcı olan bir web-sitesi itibarı ve değerlendirmesi hizmetidir.

WOT, Google, !, Bing ya da herhangi başka bir arama motoru kullandığınızda, basit bir biçimde arama sonuçlarının yanında trafik ışıkları biçiminde web-sitesi itibarlarını gösterir. İkonlar, ayrıca, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerindeki ve Gmail ve Yahoo! gibi e-posta hizmetlerindeki ve bunların yanında Wikipedia gibi diğer popüler sitelerdeki bağlantıların yanında da görülebilir. Trafik ışığı ikonuna tıklayarak, bir web-sitesinin itibarı ve diğer kullanıcıların görüşleri hakkında fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. trafik ışığı, kullanıcıların bu siteyi güvenilir ve muteber olarak derecelendirdiği anlamına gelirken, kırmızı ışık potansiyel tehditler konusunda uyarır ve ışık bir siteyi kullanırken ihtiyatlı olmanız gerektiğini belirtir. WOT derecelendirmeleri ve değerlendirmeleri, kişisel deneyimlerine dayanarak web-sitelerini derecelendiren milyonlarca kullanıcıdan oluşan bir küresel topluluktan beslenir. Buna ek olarak, karşılaşabileceğiniz zararlı yazılım ve diğer teknik tehditler konusunda sizi uyarmak için üçüncü taraf kaynakları da kullanılmaktadır.

Siteleri kendiniz derecelendirerek deneyimlerinizi paylaşabilir ve İnternet’in herkes için daha güvenli bir yer olmasını sağlamaya yardımcı olabilirsiniz. WOT, New York Times, CNET, PC World, Kim Komando show, Tech Republic, PC Welt ve diğer pek çok popüler medya kanalında yer aldı.

Wot – Web of Trust indir

http://www.mywot.com

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar