İnternet Tarayıcısı ve Eklentiler için Güvenlik Taraması

İnternet Tarayıcısı ve Eklentiler için Güvenlik Taraması

Sisteminizde kullandığınız Internet tarayıcıları ve bu tarayıcılarda yüklü olan eklentiler ne kadar güvenli, hemen ücretsiz bu araçlar ile taramalar gerçekleştirip güvenlik açıklarını tespit edebilirsiniz. Qualys Browser Check tarayıcınızın potansiyel hassas noktalarını ve güvenlik açıklarını arayan ve tespitte bulunup size haber veren bir uygulamadır. Bu araç güvenlik sorunlarınızı onarmaya yardımcı olacaktır. Bir diğer güvenlik tarama yazılımı da Secunia Software Inspector’dur. Sisteminizdeki kurulu yazılımların güvenlik durumları hakkında detaylı bir rapor sunar. Secunia PSI sisteminizi derinlemesine inceler ve sisteminizdeki yazılımları güncel sürümleriyle karşılaştırarak size rapor hazırlar ve sisteminiz için Secunia System Score denilen bir puanlama yapar.

Qualys Browser Check ile Tarayıcı Güvenliği

Qualys Browser Check servisinin tüm internet tarayıcılarıyla uyumlu bir eklentisi var. Bu eklentiyi kurduktan sonra, tarayıcınızı ve tarayıcınızda yüklü olan tüm eklentileri güvenlik testlerine tabi tutacaksınız. Böylece güvenliğinizle ilgili bir şekilde fikir sahibi olmanız mümkün hale geliyor. Dilerseniz tarama seçeneklerinden System Checks (AV, FW, WU) bölümünü işaretleyebilir; böylece sisteminizin gözden geçirilmesini sağlayabilirsiniz.

https://browsercheck.qualys.com

Secunia PSI ile Genel Kontrol

Secunia Personel Software Inspector sisteminizdeki tüm yüklü yazılım ve eklentilerin güncelliğinden emin olmanıza yardımcı olan, harika bir araçtır. Programı çalıştırdığınızda bilgisayarınız baştan sonra taranıyor ve 100 üzerinden puan veriliyor.

http://secunia.com

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.