İnternet Tarayıcısını Hızlandırma ve Gizlilik

İnternet Tarayıcısını Hızlandırma ve Gizlilik

Popüler internet arayıcılarından birini kullanıyorsanız. Chrome, Firefox, Safari, ve Internet Explorer internet tarayıcıları için geliştirilen Do Not Track Plus eklentisi ile internet tarayıcınızı dopinglemiş olacaksınız. Bu eklenti yalnızca tarayıcınızı hızlandırmakla kalmıyor sizi takip etmek isteyen reklam firmalarından da koruyor. Eklentinin amacı hızlı bir internet ve gizlilik sağlamak, en çok kullanılan bu popüler tarayıcıları da desteklemesi büyük avantaj sağlıyor. Pensilvanya’da yer alan bir ABD üniversitesi olan Carnegie Mellon University’nin yaptığı bir araştırma sonucu geliştirilen yazılım internetinizi hızlandıracak.

Üniversitenin hazırladığı bu raporda anti-izleme eklentilerinin fazlasıyla karışık odluğu ve kullanıcıların doğru kullanamadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Do Not Track Plus adındaki eklenti ile Chrome, Firefox, Safari ve Internet Explorer tarayıcılarında sorunsuz çalışan bu eklenti geliştirildi. Yazılımı geliştirenler Do Not Track Plus’un web sayfasının yüklenme hızını 4 kat artırdığı belirtiyorlar.

Do Not Track Plus eklentisnin daha önce Mozilla Firefox için Beta sürümü yayınlanmıştı. Program oldukça başarıya ulaşmış yoğun bir ilgi gördü sadece Firefox için yayınlanmasına rağmen 1 milyondan fazla indirildi. Bunun üzerine geliştiriciler bu eklentiyi tüm tarayıcılar için uyarladı. Do Not Track Plus’ın yayınlanan bu son sürümde ise Twitter, Facebook, Bing, Google gibi birçok sitenin sizi yüzlerce site içerisinde izlemesine engel olunuyor.

Eklenti tarayıcınızın sağ üst kısmında “engelleme sayacı” gösteriyor. Bu sayede hangi şirketten hangi içeriğin engellendiğini kolaylıkla görebiliyorsunuz. Programın rakiplerine göre avantajı ise web sitelerinde bulunan sosyal paylaşım düğmelerini kullanmanıza imkan tanıyor.

Do Not Track Plus Eklentisini İndir

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir