İnternetsiz Video ve Flaşlar Nasıl İzlenir

İnternetsiz Video ve Flaşlar Nasıl İzlenir

İnternet bağlantısı yokken video izleme, internetsiz flaş oyunlar nasıl oynanır. İnternetten izlediğiniz videolar ve oynadığınız flaş oyunlar genellikle bakın hepsini demiyoruz videonun bir kopyasını internet tarayıcınızın cahce yani önbelleğinde bulunur. Siz tarayıcı geçmişini sile kadarda video ve flash dosyaları burada bekletilir. VideoCacheView adı kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan program ile bu önbellekteki (cache) dosyalarına kolaylıkla ulaşma imkanına sahipsiniz. Program sayesinde internet bağlantınız olmasa dahi kayıt altındaki videoları izleyebilir ve flaş oyunları oynayabilirsiniz.

VideoCacheView Programı

İnternette web siteleri dolaşırken ziyaret ettiğiniz siteler birçok materyalleri ile birlikte bilgisayarınızda tarayıcınızın önbelleğinde tutulur. Burada amaç ziyaret ettiğiniz web sitesini tekrar dolaşmak istediğinizde zaten bir çok veri önbelleğinizde hazır olduğundan hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlamaktır.

İnternet bağlantınız olmadığında ise VideoCacheView programı devreye giriyor ve saklanan dosyalar arasında yer alan videoları bularak bu videoları internetiniz olmasa dahi ortaya çıkartmanıza yarıyor. İsterseniz program sayesinde saptanan videoları daha sonra izlemek üzere kalıcı olarak kaydetme imkanına sahipsiniz. Özellikle son zamanların popüler flaş tabanlı uygulamaları ve .flv uzantılı videoları görüntüleyebilirsiniz.

VideoCacheView Programı Nasıl Kullanılır

Aşağıdaki linki kullanarak ilgili programı indirip sisteminize kurunuz. Bu kısımlar oldukça basit olduğunda anlatma gereği duymuyoruz. VideoCacheView Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Google Chrome tarayıcılarının önbelleklerindeki dosyalarını tarayacaktır. Önbellek boyutuna göre biraz zaman almaktadır. Tarama işlemi bittiğinde programının ana ekranında bulunan video dosyalarını görebilirsiniz.

Programın ana ekranında In Cache sekmesi altında YES olarak gösterilen dosyalar izlenebilir ya da kaydedilebilir dosyalar anlamına gelmektedir. Bu dosyaları izleyebilmek için sol üst kısımda yer alan Play Selected File butonuna tıklıyorsunuz. Dosyayı kaydetmek için yine üstte yer alan Copy Selected Files to butonuna tıklıyorsunuz.

VideoCacheView İndirme Linki

http://www.nirsoft.net/utils/video_cache_view.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.