Modemde Port Nasıl Açılır

Modemde Port Nasıl Açılır

Port açmak nedir nasıl port açılır? Modemlerde Port nasıl açılır konumuzda detayları ile adım adım nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağız. Özellikle online oyun oynayanlar ve paylaşım programlarının hızını artırabilmek için gerekli olan port açma işlemini yapmalıdırlar. Port nedir kısaca ondan bahsedelim, Her IP Adresi portlara yani sanal veri yollarına bölünmüştür. Böylece aynı IP adresi üzerinden bilgisayar veya farklı programlar ile daha hızlı veri alışverişi yapılabiliyor. Mesela aynı anda bilgisayarınızdan 110 nolu portu kullanarak E-Postalarınıza bakabilirken 80 nolu porttan ise internet tarayıcınız ile web sitelerinde gezebilirsiniz.

 

Şimdi anlatacağımız adımları sırası ile uygulayınız. Biz Airties marka modeme göre port açmayı anlattık ancak, yapacağınız işlemler benzer olduğundan buradaki adımları takip ederek sizde modeminizde port açabilirsiniz. Sadece menüzlerin yerlerinde değişiklik yapmışlardır.

 

İlk önce modeminizin ip bilgilerini girerek modeminizin arayüzüne giriş yapmalısınız. daha sonra sol tarafta çıkan menüde NAT kısmına tıklıyorsunuz ve NAT ayarlarını yapacağınız sayfa açılacaktır. Burada NAT modül fonksiyonunu Etkinleştir seçeneğini seçerek yaptığınız ayarı Ayarları Kaydet butonuna tıklayarak kaydediyorsunuz. Daha sonra NAT başlığı altında bulunan Sanal Sunucu linkine tıklıyorsunuz ve açılan tablodan istediğiniz portu ekleyip çıkartabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar