Office 2007 ile Bloglarınıza Yazı Gönderin

Office 2007 ile Bloglarınıza Yazı Gönderin

Eğer bir web bloğunuz varsa Office 2007 ile bloğunuza sadece bir kaç adımda konu gönderebilirsiniz. Windows Live Spaces, Blogger, WordPress gibi popüler blogler ve daha fazlası için destek sunan Office 2007 Word kullanarak yazılarınızı yazmanız size yazım denetimi de getirmiş oluyor böylece yazım yanlışı yapmadan Windows Live Writer MS Word 2007 kullanarak blog oluşturma aracı olarak kullanmış olacaksınız.

MS Word 2007, blog yazıları oluşturmak için oldukça kullanışlı bir araç Word 2007 ile yazılarınızı yazmak sizin avantaj sağlayacaktır. Sözcük sayımı yazım denetimi gibi araçlarıyla Word 2007 Webmasterlar için oldukça kullanışlı hale dönüşüyor. Word 2007‘yi kullanarak blog yazısı oluşturmak için programdayken pencerenin sol üst köşesinde bulunan “Ofis” düğmesine tıklayın ve açılan menüden “Yeni“yi (New) seçin. Yeni Belge (New Document) penceresinde “Yeni Blog Gönderisi” (New Blog Post) seçeneğini seçin.

office 2007

Eğer bu seçeneği ilk defa seçtiyseniz Word bir pencere görüntüler. Bu pencerede blog hesabınızın hangi sağlayıcıda bulunduğunu sorulur.Windows Live Spaces, Blogger, WordPress gibi

office blog

Bir sonraki adımda ise ve bu hesabınız ile ilgili detayları girmeniz istenir.Kullanıcı adı ve Şifre işlemleri

office wordpress

Hesap yapılandırmanızı bitirdiğinizde bir onay iletisi alırsınız. Bu onay iletisinden sonra metin düzenleyici ile blog yazılarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yazınızı tamamladığınızda Araç Çubuğu‘nda bulunan “Yayınla” (Publish) düğmesine tıklayarak yazınızı yayınlayabilirsiniz.