Outlook Mail Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Outlook Mail Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Microsoft’un kullanıcılarına mail hizmeti olarak sunduğu Hotmail yerini Outlook.com adresine bırakıyor. Peki Microsoft Hotmail’den vazgeçmesini nedeni sosyal ağlara olan entegrasyonu ve daha pek çok yenilik diyebiliriz. Outlook.com’dan aldığınız bir mail adresini nasıl kullanabileceğinizi, Outlook özelliklerini ve yeniliklerinden bahis edeceğiz. Windows grubundan genel menajer Brian Hall tarafından yapılan açıklamaya göre Hotmail.com’un tamamen kapanacağını ve Outlook.com adresi üzerinden hizmet verileceğini duyurdu.

Microsoft Outlook mail sağlayıcısında renk olarak maviyi tercih etmiş, bu renk bize Facebook ve Teitter’ın renklerini anımsattı. Sade bir arayüze ve Türkçe dil desteğine sahip olan Outlook mail adresini kolayca kullanabilirsiniz. Sitenin sol menüde hızlı erişim için Gelen Kutusu, Gereksiz, Taslaklar, Gönderilmiş ve Silinmiş gibi sekmeler yer alıyor.

Burada en önemli yenilik ise sağ üst kısımda bulunan : ) sembolü bu sembole tıklayarak anlık mesajlaşmalarda bulunabilirsiniz. Yine üst bölümde ”Yeni” butonu özel olarak tasarlanmış, E-Mail gönderme işlemini daha kolay bir şekilde gönderebilmek için ön plana çıkartan Microsoft, logonun hemen yanındaki araç sayesinde tek tıkla ileti yazılmasına olanak sağlıyor.

Outlook.Com aslında dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlanmış diyebiliriz. Tablet PC ve akıllı cep telefonlarından daha rahat kullanılabilir. Windows 8 ve Windows Phone ile gelecek metro görünümünden esintiler taşıyor. Outlook oldukça dinamik ve estetik şekilde hazırlanmış. Kullanıcıların istediği işlemi birkaç tıkla halledebilmesini sağlayan kolay kullanım ile beğeni alan servis şu an aktif olarak kullanılabiliyor.

Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. seher dedi ki:

  OUTLOOK PROGRAMINDA MAİL YOLLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  • dilara dedi ki:

   Outlook programında menü çubuğunun üst bölümünde yer alan yeni butonuna tıklayıp yeni bir mail yollayabiliriz.Yeni butonuna
   tıkladıktan hemen sonra karşımıza sol tarafta bir bölme gelecek bu bölmeye mail göndereceğimiz kişinin adresini yazıp
   mail yollama işlemine başlayabiliriz.Daha sonra ise orta bölümde yer alan mesaj göndermemiz için ayrılan alana göndereceğimiz
   mesajı yazıp üst tarafta yer alan gönder butonuna tıklayınca maillimizi yollamış oluyoruz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.