Popmundo Oyunu İncelemesi

Popmundo Oyunu İncelemesi

Yılların eskitemediği oyun Popmundo incelemesiyle karşınızdayız. Türkiye’de 2007 yıllarında popülerleşmiş bu oyun, günümüzde hala yoğun bir Türk kullanıcı kitlesine sahip. Bir webbrowser oyunu olmasına rağmen kullanıcılarını kendisine bağlayan bu oyunun kapsamlı dünyası hakkındaki görüşlerimizi sizler için derledik.

Peki nedir Popmundo? Nasıl oynanır? Neyi amaçlar? Sanal olduğu gerçeğini göz ardı edersek, Popmundo tam olarak bir hayattır. İçerisinde hademeden tutun da vali’ye kadar birçok farklı iş dalını barındırır. Bu iş dallarında çalışan kişiler bir takım mesleki başarılar elde eder ve farklı iş dallarına geçer. Böylece sıkılmadan uzunca bir süre oynanabilir. Ancak meslekler Popmundo’da sadece bir yan daldır. Oyunun temel kolu müzik dünyasıdır.

Popmundo-Nedir

Yukarıda da gördüğünüz gibi Popmundo karakterleri dünyamıza katıldıklarında sokakta sanat icra ederek para kazanmaya çalışırlar. Belirli bir şöhrete sahip olduktan sonra, sokak sanatları yerini lüks barlara bırakacaktır ve sokaktayken 2-3 kuruşu fazla gören dinleyiciler 30-40$ gibi fiyatlar ödeyerek onları dinlemeye gelecektir. Ana kariyer, müzik kariyeri bu düzene dayanır. Oyuna giren bütün para müzik dünyasında satılan biletler sayesinde kazanılır.

Popmundo-karakter

Bu gördüğünüz benim karakterim. Görebildiğiniz gibi çok eski bir oyuncu değilim. Bu ekrandan da görebildiğiniz gibi ben Solist olmayı tercih ettim. Ancak sizin önünüzde birçok farklı müzik türüne dayanan birçok farklı enstruman seçeneği olacak. Grup içerisinde iki rol birden üstlenebiliyorsunuz. Yani hem dansçı hem de baterist olabilirsiniz. Biraz uç örnekler olsa da bu, oyunun sizin seçimlerinizle uç noktalara kayabileceğinin en büyük kanıtı.

Popmundo-karakter-ozellikleri

Popmundo’da karakterler yaşlanıyor! Oyunda bir yıl dünyamızdaki 56 güne denk geliyor. Haliyle 56 günde bir yılbaşı, doğum günü, cadılar bayramı kutluyor, ölüler gününde de zombi öldürüyoruz. Ölüler günü demişken, zombi öldürme konusunda oldukça fazla başarı koymuş devler. Şu an en zor başarı 128.000 zombi öldürdüm başarısı, tam olarak yıllar alabilen bir başarı. Ancak zombi avları zevkli geçtiği için insanlar sıkılmadan avlanabiliyor.

Popmundo-oyun-resmi

Oyunda onlarca farklı kültür ve millet var. Bu sebeple 25 dilde tercüme edilmiş. Bu tercümelerin bir kısmı aynı dilin lehçeleri olsa da barındırdığı kültürleri az çok tahmin edebilirsiniz. Her nasılsa bu dünya üzerinde en yoğun Türk camiası bulunuyor, bu da oyunu bizim açımızdan eğlenceli kılıyor. Paris, Rio de Janerio, İstanbul gibi 49 farklı metropolün bulunduğu Popmundo’nun şehir valiliklerinin büyük çoğunluğu Türk kullanıcılar tarafından yönetiliyor. Bu durum da istediğiniz işi alabilmeniz konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor.

Popmundo-oyun-oyna

Günde sadece beş dakika ayırarak star olabileceğiniz bir oyun olmasına karşın, biz başında saatler harcıyoruz. Geniş Türk kullanıcı kitlesi sayesinde burada da büyük bir çevreye sahip oluyor, haliyle çok eğleniyoruz. Şayet siz de internet tarayıcı oyunlarıyla ilgileniyorsanız, Popmundo’ya bir şans vermenizi tavsiye ederim. Kayıt olmak için www.popmundo.com adresine gidebilir ve kısacık kayıt formunu doldurup ortama göz atabilirsiniz!

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.