Redhack Nasıl Hackliyor

Redhack Nasıl Hackliyor

Redhack (Kızıl Hackerlar, Kızıl Hackerlar Birliği) olarak adlandırılan grup son zamanlarda adını sıkça duyurmaya başladı. Yaptığı saldırılarla ve logosu nedeni ile terör örgütü listesine alınan Redhack grubu web sitelerini nasıl Hack’liyor? Redhack, 1997 yılında 3 kişi tarafından kuruldu. RedHack’in çekirdek kadrosu küçük gibi görünse de grup, 100 kişiyi aşkın hacker’la birlikte çalışıyor. Yurt dışındaki Anonymous adlı Hacker grubuna göre en önemli özelliği Redhack gurubundakilerin birbirini tanıyan üyelerden oluşmasıdır. Yaptıkları açıklamaya göre siyasi herhangi bir örgüte bağlı değiller. Ancak grubun isminden ve logosundan da anlaşıldığı gibi kendilerini “komünist” olarak tanımlıyorlar.

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun yaptığı açıklamaya göre Redhack grubu web sitelerini DDOS saldırısı yaparak siteleri çökertiyor. “DDOS saldırısı ile çok sayıda kaynaktan (PC, sunucu gibi) özel geliştirilmiş yazılımlarla çok sayıda paket hedef internet sitelerine gönderiliyor. Sistem kaynaklarının tüketilmesi ve bu sayede sistemin cevap veremez duruma gelmesiyle hacker’lar amacına ulaşmış oluyor.

Redhack hacker grubu saldırı için iki yöntem kullanıyor. Bunlardan bir tanesi ilk olarak binlerce bilgisayara casus yazılım sızdırıyor. Bu şekilde bilgisayarları istedikleri vakit kontrol edebiliyorlar. Bu tip bilgisayarlara zombi bilgisayar adı veriliyor. Binlerce bilgisayar aynı anda saldırıya geçiyor ve web sitesi çökmeye başlıyor. İkinci yöntemde ise bu kez kurumların zaafları tespit ediliyor ve saldırı başlıyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (8 Yorum)

 1. Furkan dedi ki:

  Red hack <3 toplum için hack ;) sizi seviyoruz arkanızdayız..

 2. muammer dedi ki:

  c+++ dili çokmu zor öğrenilir

 3. asdaqw dedi ki:

  bu programlar nasil yapilor

  • adggg dedi ki:

   c++ , visual studio , visual basic , prorat bunlarla yapılır. programlama dilleri bilmen gerekli .

 4. Kaan dedi ki:

  Keşke sadece bildiğiniz konularda yazsanızda insanların vaktini böyle boşu boşuna almasanız.
  Sunucuyu yorarak cevap veremez hale getirmenin adı ne zaman hack oldu? Heklenen her sitenin anasayfasını değiştirip mesajlarını yazıyorlar. Diğer yöntem değil mi.. Sitedeki zaaflar..Peki, bunlar nedir? nasıl zaaflar?

 5. ayşe dedi ki:

  hll olsun bende bu grubun üyesi olma ylounda ilk adımı mı atıyorun inşallah alt yapıya geçiyorum :))

 6. fenasi kerim dedi ki:

  hll olsun

 7. fatih dedi ki:

  hayattaen hakiki sey ilimdir fendir

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.