Reklam Networkleri

Reklam Networkleri

yani Ağları resim, zengin medya veya video gibi reklamlarının yer aldığı web siteler topluluğudur. Görüntülüğü Ağının liderliğini Google ağı oluşturuyor. Arama Motoru, Google Haritalar, Blogger, Youtube, Gmail başta olmak üzere Adsense ve Admob aracılığı ile internet kullanıcılarının %80’ini kapsayan dev bir ağını Google kendi başına oluşturuyor. Görüntülü Ağları dijital reklamlar aracılığı ile müşterilere çeşitli biçimleri üzerinden iletişim kurmanızı sağlar.

Reklam Network’lerinin Avantajları Nelerdir

İçerik Hedefli Kampanyalar: Tamamen kendiniz tarafından belirleyeceğiniz anahtar kelimeler ile sitelerin otomatik olarak hedeflendiği kampanyalardan oluşur. Google teknolojisi otomatik olarak kampanyanıza eklediğiniz kelimelerin geçtiği siteler ve bu sitelerin en uygun sayfaları seçerek reklamlarını gösterir. Böylece tüm web siteler yerine istediğiniz kitleye ulaşa imkanına sahip olursunuz.

Doğru Ölçme: Türkiye’deki aktif internet kullanıcı sayısı ise 46 Milyonu aşmış durumda, bu nüfusun yarısından fazlası anlamına geliyor ve her geçen gün yenisi ekleniyor. Tüm kullanıcılara erişmek hiçte kolay değil fakat ölçekleme sistemi sayesinde ne kadar yeni ziyaretçiye eriştiğinizi görebilirsiniz.

Fiyat Avantajı: En gözde web sitelerinde dahi uygun fiyatlara reklam yayınlama imkanı veriyor. Miktarı kendiniz belirliyor ve istediğiniz zaman durdurup istediğiniz zaman tekrar yayınlayabiliyorsunuz.

Esnek Fiyatlandırma Modeli: CPC (Cost Per Click – Tıklama Başına Maliyet) , CPL (Cost per lead – Yönlendirme Başına Ödeme), CPA (Cost per Action – Aksiyon Başına Maliyet) gibi performans bazlı maliyet birimleri ile büyük avantaj sağlar.
Yerleşim Hedefli Kampanyalar: Reklamlarınız için optimizasyon yapma şansına sahipsiniz. Yürüttüğünüz kampanyada hangi reklamın hangi sitenin hangi alanında en iyi performans göstereceğine dair hem network tarafında hem de kendi reklam sunucularınızla ilgili veriler sizinle paylaşılıyor ve kampanya sırasında size optimizasyon şansı veriyor.

Google Yeniden Pazarlama Kampanyaları: Web siteniz üzerinden sunduğunuz ürün veya hizmetlere daha önceden ilgi duymuş kişilere tekrardan ulaşabileceğiniz bir kampanya türüdür. Bir çok farklı hedefleme yapabileceğiniz Google Remarketing kampanyasında gerek sitenizde belli bir sayfaya ulaşmış gerek ürün satın almış gerek ise reklamınıza daha önce tıklamış kişileri hedefleyebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir