Site Açık mı Kapalı mı Takip Etmek

Site Açık mı Kapalı mı Takip Etmek

Site durumunu kontrol erme kapalımı Açık mı öğrenebilirsiniz. Websitesinin açık mı yoksa sizden habersiz kapalı mı olduğunu gösteren birçok hizmet bulunmaktadır. Bir webmasterın en büyük sıkıntılarından biride sunucu meselesidir. Bu konuda kaliteli bir hizmet almak oldukça zor, ya büyük bütçeler yatırmanız gerekiyor yada bilgi ve donanımınızı sürekli artırmanız gerekiyor. Bir webmaster web sitelerini takip ederken sunucuda karşılaştığı problemlere o an müdahale edebilir fakat 7/24 takibe almak biraz zor bir işlemdir. Şimdi sizlere tanıtacağımız servisler ile web siteleriniz kapandığı an haberiniz olacak böylece büyük gelir kayıplarını önleyebilir ve sunucunuza yapılan saldırılardan haberdar olabilirisiniz.

Geceleri siteniz kapanıyor mu yada tatile gideceksiniz sunucu kapanır mı diye endişeleniyorsunuz. Web sitelerinizi 24 saat gözetim altında tutabilirsiniz. Bunun için Uptime Monitör adı verilen sistemi kullanacağız. Bu sistemler web sitelerinizi 24 saat gözetim altında tutma imkanı verir. Online olarak çalışan bu sistemler size sitenizin hangi saat aralıklarında kapalı kaldığının bilgisini veriyor.

BasicState

Sınırsız site kontrol edebileceğiniz sistem her 15 dakikada bir sitenizi kontrol ediyor. E-posta ve SMS yoluyla sorunları size bildiren sistem 14 gün boyunda günlük kesinti ve
uyarı raporuna ulaşabiliyorsunuz.

http://basicstate.com

Uptime Robot

50 tane web sitesini kontrol edebilirsiniz. 5 dakikada bir sitenizi kontrol eden bu sistem sizi E-mail, SMS, RSS, Twitter ile uyarabiliyor.

http://uptimerobot.com

monitor.us

Sadece bir tane site kontrol edebiliyorsunuz. 30 dakikada bir sitenizi kontrol eden sistem size uyarıyı IM, SMS, E-mail, RSS yolu ile gerçekleştiriyor.

http://www.monitor.us

InternetSeer

Sadece bir tane site kontrol edebileceğiniz sistem saat başı kontrol imkanı veriyor. E-mail ve SMS yolu ile uyarı yapıyor.

http://www.internetseer.com

100Pulse

2 adet siteyi kontrol edebiliyorsunuz. 15 dakikada bir kontrol için ücret istenmiyor. Zamanlamayı kısalttığınız zaman ücret isteniyor. E-mail yolu ile size bilgi gönderiliyor.

http://100pulse.com

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir