Sosyal Medya Optimizasyonu SMO Nedir

Sosyal Medya Optimizasyonu SMO Nedir

İngilizce Social media optimization kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelime olan Türkçedeki açılımı ise artık web siteleri için olmazsa olmazlardandır. yalnızca gelen ziyaretçilerin sadakatini değil aynı zamanda yayınlamakta olduğunuz konularda ön sıralara çıkmanıza da yardımcı olacaktır. SMO yani kısaca bir web sitesinin optimize edilerek içerdiği bilgileri ve içeriği sosyal medya mecralarına ve kullanıcılarınca çevrimiçi topluluklara kolayca yayılması işlemidir.

Siteniz üzerinde gerçekleştirdiğiniz ve sosyal medya üzerinden size trafik sağlayacak işlemler olarak “Sosyal Medya Optimizasyonu” olarak tanımlanabilir. SMO’nun en basit örneği bugün internette hemen her sitede görülen paylaş simgeleridir.

Sosyal medya canlı kullanıcılardan oluştuğu için yani çevrimiçi kişilerden oluşmaktadır. Web siteniz için bağlantılarınızı güçlendirin, etiketleme ve imlemeyi kolaylaştırın, size link verenleri ödüllendirin, içeriğinizin yayılmasını sağlayın, iyi olanı destekleyin, kaynak teşkil edin, kullanıcıları ödüllendirin, katılın, kitlenizi hedeflemeyi bilin, içerik yaratın, dürüst olun, yeni şeyler deneyin, bir strateji geliştirin, taktiklerinizi akıllıca belirleyin, sosyal medyayı etkin kullanın, sosyal olun ve en önemlisi hile yapmayın

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir