Sosyal Medya Optimizasyonu SMO Nedir

Sosyal Medya Optimizasyonu SMO Nedir

İngilizce Social media optimization kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelime olan Türkçedeki açılımı ise artık web siteleri için olmazsa olmazlardandır. yalnızca gelen ziyaretçilerin sadakatini değil aynı zamanda yayınlamakta olduğunuz konularda ön sıralara çıkmanıza da yardımcı olacaktır. yani Sosyal medya optimizasyonu kısaca bir web sitesinin optimize edilerek içerdiği bilgileri ve içeriği sosyal medya mecralarına ve kullanıcılarınca çevrimiçi topluluklara kolayca yayılması işlemidir.

Siteniz üzerinde gerçekleştirdiğiniz ve sosyal medya üzerinden size trafik sağlayacak işlemler olarak “Sosyal Medya Optimizasyonu” olarak tanımlanabilir. SMO’nun en basit örneği bugün internette hemen her sitede görülen paylaş simgeleridir.

Sosyal medya canlı kullanıcılardan oluştuğu için yani çevrimiçi kişilerden oluşmaktadır. Web siteniz için bağlantılarınızı güçlendirin, etiketleme ve imlemeyi kolaylaştırın, size link verenleri ödüllendirin, içeriğinizin yayılmasını sağlayın, iyi olanı destekleyin, kaynak teşkil edin, kullanıcıları ödüllendirin, katılın, kitlenizi hedeflemeyi bilin, içerik yaratın, dürüst olun, yeni şeyler deneyin, bir strateji geliştirin, taktiklerinizi akıllıca belirleyin, sosyal medyayı etkin kullanın, sosyal olun ve en önemlisi hile yapmayın

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir