Tarayıcı Ana Sayfası Nasıl Değiştirilir

Tarayıcı Ana Sayfası Nasıl Değiştirilir

İnternet tarayıcılarını ilk yüklediğinizde otomatik olarak ana sayfası ayarlanmış olarak kullanıcıya sunulur. Genelde bu hizmeti sunan yazılım şirketi kendi arama motorunu yada reklamlarını gösterecek şekilde ayarlar. Bazen durum çok daha farklıdır. Bilgisayarınız bir program veya eklenti yüklediğinizde otomatik olarak tarayıcınızın ana sayfasını değiştirebilir. İşte bu tip durumlarda ana sayfanızı değiştirmek istersiniz. Aşağıda kullandığınız tarayıcıya göre ana sayfanız değiştirebilirsiniz.

İlk olarak Chrome’u çalıştırın. Daha sonra tarayıcının sağ üst köşesinden menü simgesine tıklayınız. Açılan menüden Ayarlar’a tıklıyorsunuz ve açılan yeni pencerede Görünüm kısmında Ana Sayfa ayarlarını göreceksiniz. Burada ana sayfanızın yanındaki Değiştir seçeneğine tıklayarak açılan pencereye kullanmak istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız.

İlk olarak İnternet Explorer’ı çalıştırın. Menü kısmından Araçlar‘a tıklayınız. Açılan pencereden internet Seçenekleri‘ni seçin. Giriş sayfası kısmında Adres bölümüne kullanmak istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız. Tamam butonuna basıp işlemi onaylayınız.

Firefox Ana Sayfa Değiştirme

Firefox’u çalıştırın. Menüden Araçlar‘a daha sonra Seçenekler‘e tıklayın. Açılan pencereden Başlangıç bölümünün Giriş Sayfası kısmına istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız. Tamam butonuna basıp işlemi onaylayınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir