Tarayıcı Ana Sayfası Nasıl Değiştirilir

Tarayıcı Ana Sayfası Nasıl Değiştirilir

İnternet tarayıcılarını ilk yüklediğinizde otomatik olarak ana sayfası ayarlanmış olarak kullanıcıya sunulur. Genelde bu hizmeti sunan yazılım şirketi kendi arama motorunu yada reklamlarını gösterecek şekilde ayarlar. Bazen durum çok daha farklıdır. Bilgisayarınız bir program veya eklenti yüklediğinizde otomatik olarak tarayıcınızın ana sayfasını değiştirebilir. İşte bu tip durumlarda ana sayfanızı değiştirmek istersiniz. Aşağıda kullandığınız tarayıcıya göre ana sayfanız değiştirebilirsiniz.

İlk olarak Chrome’u çalıştırın. Daha sonra tarayıcının sağ üst köşesinden menü simgesine tıklayınız. Açılan menüden Ayarlar’a tıklıyorsunuz ve açılan yeni pencerede Görünüm kısmında Ana Sayfa ayarlarını göreceksiniz. Burada ana sayfanızın yanındaki Değiştir seçeneğine tıklayarak açılan pencereye kullanmak istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız.

İlk olarak İnternet Explorer’ı çalıştırın. Menü kısmından Araçlar‘a tıklayınız. Açılan pencereden internet Seçenekleri‘ni seçin. Giriş sayfası kısmında Adres bölümüne kullanmak istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız. Tamam butonuna basıp işlemi onaylayınız.

Firefox Ana Sayfa Değiştirme

Firefox’u çalıştırın. Menüden Araçlar‘a daha sonra Seçenekler‘e tıklayın. Açılan pencereden Başlangıç bölümünün Giriş Sayfası kısmına istediğiniz ana sayfanın url adresini yazınız. Tamam butonuna basıp işlemi onaylayınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Engelleme yurtdışı gelen aramaları engelliyor çoğu...
  • Nejdet Acar:Merhabalar, Öncelikle anlatım için teşekkür ederi...
  • yaşar:merhaba programı indirdim ancak programda convert ...
  • admin:Kapalı şekilde kalmasında herhangi bir sorun olmaz...
  • Burak:Benim telefonum bir kaç kere ne kadar süre kapalı ...
  • Burak:Benim telefonum ben okulda iken kapanmış yani ne z...