Torrent Dosyası Nasıl İndirilir Resimli Anlatım

Torrent Dosyası Nasıl İndirilir Resimli Anlatım

Torrent dosyası açma, Torrent dosyası nasıl açılır resimli anlatım, Torrent günümüzde internetten oyun, film, video ve müzik gibi daha pek çok multimedya dosyasını indirmekte kullanılan önemli bir araçtır. Bu makalemizde Torrent dosyası nasıl bulunur ve indirilir adım adım anlatacağız. Yapmanız gereken iki şey bulunuyor. Bunlardan ilki bilgisayarınıza bir Torrent programı bulup yüklemek ve daha sonra bir Torrent dosyası indirip Torren programı aracılığı ile ilgili Torrent’i bilgisayarınıza indirmek…

Torren Programı İndirip Yükleme

Pek çok kullanıcının yaygın olarak kullandığı uTorrent programını http://www.utorrent.com/intl/tr/ linkine tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. Programın Türkçe dil desteği bulunduğundan kullanması oldukça kolaydır.

Torrent-yukleme

 

Torrent-yukleme-2

Programı indirdikten sonra kurulum aşamasına geçiyoruz. Yükleme dosyasına tıklayın ve Çalıştır butonuna tıklayınız. Karşınıza hangi dilde yüklemek istediğinizi soran bir ekran çıkacak buradan Turkish seçeneğini seçerek Türkçe dilinde kurulum yapabilirsiniz.

Torrent-yukleme-3

Bir sonraki adımda arama motoruana sayfa ve tarayıcı bar yüklemek istiyor musunuz şeklinde seçenekler gelecektir bu tıkları kaldırmanızı öneririz.

Torrent-yukleme-4

Kurulumun ardından program açılacak ve karşınıza ana ekran çıkacaktır. Ancak şu aşamada herhangi bir torrent dosyasını açmadığımızdan dolayı herhangi bir indirme işlemi gerçekleşmeyecektir.

Torrent-yukleme-5

Torrent Dosyası Bulma ve İndirme

Pek çok kullanıcının sorunlarından bir tanesi de güvenli Torrent dosyaları bulmaktır. Torrent arama sayfası olan http://www.torrentreactor.net web sitesine girip istediğiniz bir Torrent dosyasını seçiyorsunuz.

torrent-indirme

Örnek olarak biz bir film seçtik bu ekrana geldiğinizde Download linkine tıklayarak sdece birkaç KB büyüklüğünde bir dosya indirmiş olacaksınız. Bu dosyaya tıkladığınız an uTorrenp programı devreye girecektir ve Tamam butonuna tıkladığınız zaman yükleme başlayacaktır.

torrent-indirme-2

Torrent dosyanızı indirme hızı ise ilgili dosyasının yüklü olduğu ülke ve sunucu sayısı ile alakalıdır.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.