Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir

’da arama geçmişinizi temizleme yöntemini anlatacağız. Özellikle gizliliğine önem veren kişiler başkaları tarafından kontrol edilmekten pek hoşlanmazlar. Tarayıcı geçmişini temizleseniz bile Twitter’da yaptığınız aramalar silenmez. Bunun nedeni Twitter’daki aramalar yine hesabınız ile birlikte kayıt altında tutulur. Bunun içinse Twitter hesabınıza giriş yapıp sadece birkaç adımda bu aramaları silebilirsiniz. Özellikle daha önce aradığınız kişilerin başkaları tarafından görülmesi sakınca oluşturabilir bu nedenle

Twitter Arama Geçmişini Temizleme

Twitter’da daha önce yaptığınız aramaları eğer kaydettiyseniz bir arama yaptığınızda Twitter size öncelikli olarak bu aramayı getirir. Böylece sürekli olarak yaptığınız aramalar için pratik bir çözümdür. Fakat aramayı kaydetmediyseniz arama geçmişinde sizin aradığınız içerik görünmez. Yaptığınız aramayı kaydetmek içinse ilk önce bir arama yapıyorsunuz ve sonuçlar sıralanıyor. Sağ üstteki ikona tıklayıp Aramayı Kaydet seçeneğine tıklayarak arama sorgusunu kaydedebilirsiniz.

twitter-arama-kaydetme

Arama sonucunu kaydettiğiniz zaman artı ilgili arama size arama çubuğuna tıkladığınız anda öneri olarak sunulacaktır.

İlgili aramayı silmek içinse kayıtlı aramanızı seçip arama yapıyorsunuz ve artık yine sağ üstte gelen ikonla birlikte kaydet seçeneğinin yerinde Aramayı sil seçeneğini göreceksiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar