Twitter Fotoğraf ve Resim Nasıl Yüklenir

Twitter Fotoğraf ve Resim Nasıl Yüklenir

Twitter ile ilgili daha önce Twitter Nasıl Üye Olunur başlıklı yazımızda nasıl üye olacağınızı anlatmıştık şimdi ise sizlere Twitter’e nasıl kullanacağınızdan bahis edeceğiz. Twitter’a nasıl fotoğraflarınızı ve videolarınızı yükleyebileceğinizi anlatacağız. İlk iş olarak yukarıda Twitter nasıl üye olunur linkine tıklayıp konudaki adımları takip ederek üye olmalısınız. Eğer zaten bir üyeliğiniz var ise twitpic.com ve yfrog.com web adreslerini ziyaret ediyorsunuz. Sitlerin üst kısmında Log in with twitter linklerine tıkıyorsunuz ve sisteme Twitter hesabınızla giriş yapıyorsunuz.

Twitter’e üye olmak için şu konumuzu inceleyiniz: Twitter Nasıl Üye Olunur

İlgili linlklere tıklayıp Twitter hesabınızla giriş yaptığınızda twitter hesabınıza yönlendirileceksiniz. Twitter hesabınız üzerinde ise sizden bu uygulamalar için izin vermeniz istenecektir. Uygulamaya izin ver linkine tıkladığınızda ise fotoğraf yüklemeye başlayabilirsiniz anlamına gelir.

Twitpic, web adresine Twitter hesabınızla giriş yapıp uygulamaya izin verdiğinizde, sağ üst köşede bulunan “upload photo or video” linkine tıklıyorsunuz. Bilgisayarınızdan istediğiniz herhangi bir görseli veya kısa süreli maksimum 90 saniyelik videolarınızı yükleyip paylaşabilirsiniz. Yfrog web adresi içinde tıpkı Twitpic adresinde yaptıklarınızı yaparak fotoğraf ve video yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz ortam dosyaları, otomatik olarak twitter hesabınızda yayınlanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Twitter ve Yfrog fotoğraf yükleme hizmetleri mobil cihazlar için twitter uygulamalarında da mevcuttur.

Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun programı seçip yükleyerek telefonunuzdan resim ve videolarınızı Twitter’da paylaşabilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda twitter kendi fotoğraf yükleme servisinide hizmete sokacağını unutmamak lazım. Çok yakın bir zamanda özellikle mobil uygulamalar sayesinden hiç bir ekstra araca ihtiyaç duymadan fotoğraf ve video’larınızı mobil cihazınızdan kolaylıkla paylaşabileceksiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (16 Yorum)

 1. oji dedi ki:

  Yha profil resmi nasıl değiştirilir samsung tab 3 den :’))

 2. simge harf dedi ki:

  Twitterden nasil foto paylasirim telefon uzerinden

 3. ismimyokbeaa soyismimivermesemolmazmibeaa dedi ki:

  galaxy y den nasil foto yukleyebiriz ?

 4. aysun dedi ki:

  twittere profil resminden hariç başka fotoğraflar yükleyemiyorum biri bana yardımcı olabilir mi lütfen :(

 5. tugce dedi ki:

  samsung wawe kullanıcıları icin twit pic uygulaması varmı?

 6. Pervin dedi ki:

  Profilime nasil resim yuklerim?

 7. Mehmet dedi ki:

  Bir türlü beceremedim ben bu işi. Lütfen bana yardımcı olsanız?

 8. çılgın dedi ki:

  ben twitime nasıl resim yüklücemi bilmiorum profil resmi deil ama…

 9. irem dedi ki:

  peki resimleri yüklemekte sıkıntı yok ama o resimleri mobilden nasıl görüyoruz sonra? ben kendi resimlerimi görüntüleyemiyorum.iPhone uygulamasında resimlerimi görüntüle vs. gibi birşey yazmıyor..bilen varmı?

 10. yasin dedi ki:

  samsung wawe2 kullanicisiyim twittera fotograf koyamiyorum tesekkurler

 11. melek dedi ki:

  ben twitter,ıma nasıl resim yükleyebilirim diye sorucaktım yaa cvp hemen gelirse çok sevinirim

 12. Duygu dedi ki:

  Ben cep telefonuna resim indirilir diye sorcaktım.

 13. Ayşenur dedi ki:

  Güzelmiş ama üye olamadm:-(

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.