Twitter Takipçilerinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirim

Twitter Takipçilerinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirim

Twitter takipçilerinizin sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamının bir tyolu bulunmaktadır. Fakefollowers adlı uygulama ile Twitter’daki takipçilerinizin gerçek olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Twitter’da takipçi edinmek kullanıcıları için oldukça önemli bir konudur. Twitter için geliştirilen popüler yazılımlardan bir tanesi de profil takipçilerinin sahte olup olmadığını gösteren uygulamalardır.

Twitter popülaritesini giderek artırıyor ve Twitter için yapılan bir araştırmaya göre hesapların yaklaşık %46′sı sahte olduğu ortaya çıktı. Bu rakam oldukça büyük bir rakam ve haliyle kullanıcılarda takipçilerinin gerçek mi yoksa sahte hesap mı olduğunu merak etmeye başladı.

socialbakers adlı web sitesi sosyal ağlara yönelik optimizasyon ve analiz araçları sunmaya devam ediyor. Bu geliştirdiği yeni uygulama ile socialbakers kişilerin Twitter’daki takipçilerinin gerçeklik oranlarını çıkarmalarına yardımcı oluyor. Fake Followers Check profillerin spam olarak algılaması için üçten fazla gönderilmiş tweet’ler, takipçi sayısı, tweet sayısı, spamcıların genelde gönderdiği kelime grupları gibi parametreleri inceleyerek size bir rapor sunuyor. Bunun için aşağıdaki linke tıklayınız ve şüphelendiğiniz kişinin Twitter hesabını girerek Check butonuna basarak sorgulamayı başlatınız.

Fake Followers Check: http://www.socialbakers.com/twitter/fakefollowercheck/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.